۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
قیمت جهانی نفت در ۱۴۰۰/۲/۲۹

امروز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۶۲ سنت معادل ۰.۹۰ درصد کاهش به ۶۸ دلار و ۹ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۲ سنت معادل ۰.۹۰ درصد کاهش به ۶۸ دلار و ۹ سنت رسید. دیروز نیز نفت برنت با ۱.۱ درصد کاهش مواجه بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم برای تحویل در ماه ژوئن پس از افت ۱.۲ درصدی در جلسه قبل، امروز با ۶۲ سنت معادل ۰.۹۵ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۸۷ سنت رسید.

پس از آنکه گزارش هایی در مورد پیشرفت مذاکرات بین ایران و آمریکا بر سر احیای برجام و احتمال بازگشت نفت ایران به بازار منتشر شد، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد کاهش بوده است.

دیشب و پس از آنکه میخائیل یولیانوف، سفیر روسیه در سازمان ملل گفت، پیشرفت های قابل توجهی در مذاکرات حاصل شده افت قیمت نفت شروع شد. اما پس از آنکه وی در توئیتر نوشت مذاکره کنندگان برای نهایی کردن توافق به زمان بیشتری نیاز دارند افت قیمت ها متوقف شد.


بیشتر بخوانید:

دولت دخالت نکند/ سهام عدالت مسبب ریزش بازار نیست


اگر آمریکا تحریم ها را لغو کند، با افزایش صادرات نفت ایران عرضه جهانی انرژی افزایش می یابد.

باب یاوگر تحلیلگر بازار نفت در موسسه میزوهو گفت: «لغو تحریم ها می تواند موجب اضافه شدن میزان قابل توجهی نفت به بازار شود.»

روز دوشنبه انگلیس اقدام به کاهش بیشتر محدودیت های قرنطینه ای کرد و سایر کشورهای اروپایی شهرها و برخی سواحل خود را برای روی تردد شهروندان باز کردند.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا گفت: «ترمیم تقاضا برای نفت در نیمه دوم سال همچنان سبب رشد قیمت ها خواهد شد، اما موضوع بازگشت نفت ایران به بازار ممکن است چند دلاری از پیش بینی رشد قیمت نفت تا پایان سال بکاهد.»

منبع: تسنیم

کد خبر 433177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =