۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
قیمت جهانی نفت در ۱۴۰۰/۰۲/۲۸

امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲۰ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۶۹ دلار و ۶۶ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۶۹ دلار و ۶۶ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز امروز با ۱۹ سنت معادل ۰.۳ درصد رشد به ۶۶ دلار و ۴۶ سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی روز دوشنبه شاهد بیش از یک درصد رشد بود.

در حالی که خوش بینی ها نسبت به بازگشایی اقتصادهای اروپا و آمریکا موجب شده تا نگرانی ها از خیز جدید کرونا و کاهش تقاضا برای مصرف سوخت در آسیا به حاشیه برود، قیمت نفت روز سه شنبه شاهد افزایش بود و روند رو به رشد جلسه قبل را تداوم بخشید.

هیرویوکی کیکوکاوا مدیر بخش تحقیقات موسسه نیسان سکیوریتیز گفت: «با توجه به نگرانی ها از گسترش ابتلا به کرونا در آسیا از یک سو و بازگشایی اقتصادی اروپا و آمریکا به دلیل واکسیناسیون گسترده از سوی دیگر، قیمت ها در بازار نفت نوسان قابل توجهی را شاهد نبوده است.»


بیشتر بخوانید:
عزم جدی در حمایت از بازار سرمایه


وی افزود: «به علاوه برخی احتمال می دهند مذاکرات بین ایران و قدرت های جهانی منجر به از بازگشت نفت ایران به بازار شود و همین مسئله دامنه افزایش قیمت را محدود می سازد.»

اقتصاد انگلیس پس از ۴ ماه قرنطینه کرونایی بازگشایی شده و جمعیت ۶۵ میلیونی این کشور اجازه تردد و از سرگیری فعالیت های عادی را پیدا کرده اند. همچنین همزمان با افزایش تعداد واکسینه شدگان، فرانسه و اسپانیا نیز محدودیت ها را کاهش داده اند. پرتغال و هلند نیز اجازه از سرگیری سفرها را صادر کرده اند.

در ایالت نیویورک آمریکا از فردا استفاده از ماسک در مکان های عمومی دیگر برای افراد واکسینه شده اجباری نخواهد بود. در سایر مناطق این کشور نیز اقتصادهای محلی در حالی بازگشایی هستند.

منبع: تسنیم

کد خبر 433119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =