۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۷
همه چیز برای رونق آماده است

کنسانتره سنگ آهن از 16 به 20 درصد افزایش پیدا کرده و همچنین انتظار می‌رود قیمت گندله به 26 تا 30 درصد افزایش پیدا کند که شرکت های کگل، کچاد، کگوهر، کنور و احیا که معدان دارند و همچنین خریداران هم سود می برند.

حسام بصیری، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با صدای بورس
هفته گذشته بازار به لطف نمادهای بزرگ روند صعودی داشت 300 تا 400 شرکت کوچک در صف های فروش قفل هستند و متعادل نشده‌اند.
مس، روی، سرب، آلومنیوم و انواع فولاد روند صعودی دارد در کنار اینکه دلار کف 20هزار تومان و مجدد به 22 هزار تومان رسید خود منجر به تغییر روند بسیاری از سهم‌ها شد.
برخی از سهم‌های کوچک بازار بعد از افشای الف یا مجامع بازگشایی شدند و 40-50 درص کاهش پیدا کردند که بعد از این کاهش به ارزندگی رسیدند باید به آنها و وضعیت سوددهی و P/E این شرکت‌ها توجه کرد.
وضعیت در صنایع دلار محور مناسب خوب است تا پایان ماه شرکت‌ها باید صورتهای مالی حسابرسی نشده را منتشر کنند که باعث رفع ابهامات و تعدیل P/E بازار می شود. ثبت نام کاندیدها و تایید صلاحیت آنها برای انتخابات مواردی است که هفته آینده بر بازار ارز و سهام تاثیر می‌گذارد.
کنسانتره سنگ آهن از 16 به 20 درصد افزایش پیدا کرده و همچنین انتظار می‌رود قیمت گندله به 26 تا 30 درصد افزایش پیدا کند که شرکت های کگل، کچاد، کگوهر، کنور و احیا که معدان دارند و همچنین خریداران هم سود می برند.
بعد از افشای بانک ملت و اعلام عدد 2 هزار و 300 میلیارد تومان که بعد از شایعه کم بودن یک صفر اعلام شد که کسری ذخریه در این بانک وجود دارد، کسری ذخیره باید در زمان افشا اعلام شود، اعلام نشدن به معنی تخلف است. رشد دلار باعث خروج پتروشیمی آبادان و امیرکبیر از صف‌های فروش شد و بعضی مواقع مثبت نیز معاملاه شوند.
خبری از تجدید ارزیابی شستا و زیرمجموعه های آن در اخبار شنیده نمی‌شود، زمان اعلام تجدید ارزیابی شستا و زیر مجموعه‌های آن از صف‌های فروش سنگین خارج شدند.
شنبه دامنه نوسان متقارن شروع می‌شود که به نظر می رسد به تعادل بازار کمک می‌کند در مدتی که دامنه نسوان نامتقارن بود سرمایه و منابع شرکت‌ها و شرکت‌ها بازارگردان نابود شد و همچنین نقدینگی بازار نیز کاهش یافته است.
کاهش حجم مبنای شرکت های فرابورسی که بیشتر صف‌های فروش هم در آنجا تشکیل می‌شود می‌تواند کمک کند که بازار زودتر به تعادل برسد اما اگر حجم معاملات افزایش نیابد بازار روند صعودی نمی‌گیرد. به نظر می‌رسد بازار با چند هفته پر نوسان به کار خود ادامه می‌دهد.
 

کد خبر 432989

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =