مهمترین اخبار اقتصادی و بورسی امروز 21 اردیبهشت 1400

دبیرکل انجمن اقتصاددانان ایران گفت: دو عامل می‌تواند آینده بازار سرمایه را تضمین کند؛ نخست، حرکت اقتصاد ایران به سمت بازار آزاد و دوم، مقررات‌زدایی در بازار سرمایه درخصوص ارائه مجوزها.

بازار سهام سراپا سبز شد. امروز شاخص کل بورس با 21 هزار و 940 واحد رشد به سطح یک میلیون و 179 هزار و 623 واحد رسید.

در معاملات امروز، نمادهای فولاد، فملی، فارس، شستا، کگل، شپنا و ومعادن به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: سهامداران به هیچ عنوان نباید سهمشان را ارزان بفروشند زیرا هیچگاه باقی ماندن در بازار سهام ضرر ندارد. از طرف دیگر بازار به زودی در مدار طبیعی خود قرار خواهد گرفت.

دبیرکل انجمن اقتصاددانان ایران گفت: دو عامل می‌تواند آینده بازار سرمایه را تضمین کند؛ نخست، حرکت اقتصاد ایران به سمت بازار آزاد و دوم، مقررات‌زدایی در بازار سرمایه درخصوص ارائه مجوزها.

به گفته یک کارشناس بازار سرمایه، بازار رمز ارزها، بازاری نوپا و پرریسک است که بازده خوبی در یک سال گذشته برای سرمایه‌گذاران داشته و رقیبی برای بازار سرمایه به شمار می‌رود.

سهام عدالت 3 درصد رشد کرد. امروز ارزش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت معادل 10 میلیون و 962 هزار تومان بود.

صندوق واسطه‌گری مالی یکم به دنبال شاخص کل رشد کرد. در معاملات امروز قیمت پایانی دارا یکم به 134,940 ریال افزایش یافت.

صندوق پالایشی یکم به رشد خوبی دست یافت. قیمت پالایش در پایان معاملات امروز به 72,750 ریال رسید.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون و 60 هزار تومان و قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار 990 هزار تومان بود.

مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران از پذیرش شمش فولادی شرکت ذوب آهن فجر صوفیان، میلگرد فولادی شرکت صنایع فولادسازان امیرآباد و قیر و عایق رطوبتی شرکت داناپوش دلیجان در بازار اصلی این بورس خبر داد.

شورای رقابت اعلام کرد: دستورالعمل نحوه تعیین قیمت را صرفا برای خودروهای پر تیراژ سواری مصوب کرده‌ایم و به هیچ وجه خودروهای غیر سواری (وانت) از جمله زامیاد را شامل نمی‌شود.

سرپرست معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: هیچ فولادی گم نشده و رقم ۲.۶ میلیون تن اعلام شده درباره اختلاف آمار تولید و مصرف صحیح نیست.

همزمان با الزامی شدن ثبت اطلاعات چک‌های جدید در سامانه صیاد در راستای اجرای قانون جدید چک، رئیس کل بانک مرکزی از اتصال خودپردازها به این سامانه در آینده نزدیک خبر داد.

برای آگاهی از مشروح خبرها، به وبسایت صدای بورس مراجعه کنید

کد خبر 432979

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =