۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
دومین صعود متوالی دلار

شاخص دلار در آستانه ورود به ۹۱ واحد قرار گرفت.

به گزارش صدای بورس، مازن عیسی، استراتژیست ارشد ارزی در موسسه تیدی سکیوریتیز گفت: نگرانی از اوج گیری تورم یکی از اصلی ترین عواملی است که جلوی رشد بیشتر دلار را گرفته اما دلار در مقطع فصلی فعلی دارای پشتوانه های بنیادی خوبی برای صعودی شدن است.

در صورتی که بازدهی اوراق قرضه روی مدار نزولی قرار گیرد، دلار حرف های زیادی برای گفتن در برابر ارزهای امن تر خواهد دشت. موضع فعلی بانک مرکزی ادامه سیاست های حمایتی است که در برابر رشد دلار عاملی بازدارنده محسوب می شود. 

شاخص دلار

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۰۵ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۰.۷۳۵ واحد بسته شد.

نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۱۰۳ دلار اعلام شد. (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است.)


بیشتر بخوانید:

صدرنشینی واسطه گری مالی یکم


ارزهای آسیایی

در معاملات بازارهای ارزی آسیایی، هر دلار با ۰.۰۸ درصد افزایش به ۱۰۹.۴۶۴ ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱.۲۹۳ دلار مبادله شد. همچنین نرخ برابری دلار معادل ۶.۴۵۱ یوان چین اعلام شد.

ارزهای اروپایی

در تازه‌ترین دور از معاملات، پوند با ۰.۱۶ درصد کاهش نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۴۰۳ دلار مبادله شد. یورو ۰.۰۳ درصد پایین رفت و با رفتن به کانال ۱.۲۰ به ۱.۲۰۷ دلار رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 432930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =