مهمترین اخبار اقتصادی و بورسی امروز 19 اردیبهشت 1400

یک کارشناس بورس گفت: اینکه از طریق اوراق بدهی حجم عظیمی نقدینگی از بازار سرمایه جذب کنید تا برای خود این بازار ثبات ایجاد کنید، مشکل را به صورت ریشه‌ای حل نخواهد کرد.

بازار سهام روزهای سبز را فراموش کرده است. امروز هم شاخص کل بورس 15 هزار و 590 واحد افت کرد و به یک میلیون و 151 هزار و 872 واحد رسید.

در معاملات امروز، نمادهای فولاد، فارس، فملی، شستا، کچاد، تاپیکو و شپنا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دولت برای کنترل تورم و نرخ ارز باید نقدینگی را نیز مدیریت کند نه اینکه همه اینها را به مذاکرات وین ۲ و برجام گره بزند، گفت: دولت روحانی در دوره اول با ارزپاشی سعی کرد تورم را مهار کند ولی موفق نبود.

سهام عدالت 2.1 درصد افت کرد. امروز ارزش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت معادل 10 میلیون و 513 هزار تومان بود.

سود سهام عدالت سال‌های ۱۳۹۵، ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ در یک مرحله به حساب مشمولان واریز شد و قرار بود سود سهام عدالت سال ۱۳۹۸، در دو مرحله واریز شود اما از واریز بخش دوم آن هنوز خبری نیست.

صندوق واسطه‌گری مالی یکم پا به پای شاخص گام برمی‌دارد. در معاملات امروز قیمت پایانی دارا یکم به 131,790 ریال کاهش یافت.

افت 3.2 درصدی حاصل کار امروز صندوق پالایشی یکم بود. قیمت پالایش در پایان معاملات امروز به 67,220 ریال رسید.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 9 میلیون و 485 هزار تومان و قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار 931 هزار تومان بود.

یک کارشناس بورس گفت: اینکه از طریق اوراق بدهی حجم عظیمی نقدینگی از بازار سرمایه جذب کنید تا برای خود این بازار ثبات ایجاد کنید، مشکل را به صورت ریشه‌ای حل نخواهد کرد.

مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌ای از راه‌اندازی قرارداد اختیار معامله سکه طلا و قرارداد اختیار معامله زعفران نگین با سررسید شهریور ماه ۱۴۰۰ خبر داد.

یک فعال تجاری گفت: سال گذشته دو عامل اساسی شیوع ویروس کرونا و تحریم‌هایی که سابقه چند ساله دارند و اخیرا بر شدت آنها افزوده شده است، حوزه تجارت خارجی کشور را به شدت تحت تاثیر قرار دادند.

دیروز مجامع عمومی شرکت‌های سرمایه‌گذاری مدیریت سرمایه مدار، شیر پاستوریزه پگاه گیلان و دوده صنعتی پارس برگزار شد.

برای آگاهی از مشروح خبرها، به وبسایت صدای بورس مراجعه کنید.

کد خبر 432771

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =