سه مشکل کوتاه مدت بورس که باید حل شود

شرکت‌های که عملیات بازرگردانی انجام می‌دهند به مدت یک سال از مالیات معاف شوند.

مهدی قلی‌پور، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با صدای بورس:
در بند ابتدای 7+3 تزریق 200 میلیون دلار که معادل ریالی آن برابر معاملات یک روز بازار است که به تنهای موثر نیست اما اگر با سایر منابع مقرر است به صندوق توسعه و تثبیت کمک کند می‌تواند موثر باشد، سخنانی هم از مخالفت بانک مرکزی با این موضوع بوده به دلیل تورم‌زا بودن این کمک شنیده شده است.
به نظر می‌رسد بانک مرکزی بنا به سیاست‌های خود با بازار سرمایه هماهنگی ندارد یا بازار سرمایه قدرت لازم برای هماهنکی با بازار سرمایه را ندارد بانک مرکزی با بالا قرار دادن سود بانکی به بازار اسب می‌زند.
اعطایی اقامت 5 ساله به سرمایه‌گذاران خارجی این موضوع بیشتر مناسب مهاجران افغانی است که متقاضی اقامت ایران هستند اگر بخش کوچکی از آنها هم از این موضوع بهرمند شود خود مبلغ قابل توجهی است.
برگشت 80درصد از درآمد مالیاتی دولت از محل بازار سرمایه به صندوق‌های تثبیت و توسعه بود که سال گذشته 11 هزار میلیارد تومان عاید دولت کرده است، این امکان ایجاد شده 8-9 هزار میلیارد به بازار بازگردد ولی نیاز به مراحل قانونی دارد و بعید است در کوتاه مدت انجام شود.
شرکت‌های که عملیات بازرگردانی انجام می‌دهند به مدت یک سال از مالیات معاف شوند.
به نظر می‌رسد بسته پیشنهادی ارائه شده بلند مدت است و برای مدیریت بازار برای دولت بعد ایجاد شده اما با انتظار کاهش نرخ ارز این راهکارها موثر بوده و تقاضا را تشویق کند.
به نظر می‌رسد مشکل بازار سرمایه در کوتاه مدت انتظارات ارزی، نرخ بهره و ابهامات انتخابات است بازار سرمایه در شرایطی که رشد اقتصادی کشور منفی بود از 80 هزار به 2 میلیون واحد رسید.

کد خبر 432544

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =