۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶
دلار بالا رفت

ارزش دلار در مقابل همه ارزهای مهم جهانی افزایش یافت.

به گزارش صدای بورس، کارشناسان ارزی هشدار داده‌اند که برنامه دولت بایدن برای اجرایی کردن یک بسته محرک بزرگ ۱.۸ تریلیون دلار دیگر به منظور حمایت از اقتصاد در برابر پیامدهای کرونا می تواند ریسک افزایش کسری بودجه دولت، افزایش کسری حساب تجاری و بدهی های عمومی را به شدت افزایش دهد.

همچنین این مسایل می توانند به پاشنه آشیل دلار در مقابل سایر ارزهای مهم جهانی تبدیل شود. دولت آمریکا از زمان آغاز بحران کرونا تاکنون چیزی در حدود ۲.۷ تریلیون دلار نقدینگی به اشکال مختلف به بازارهای مالی تزریق کرده ولی به دنبال حمایت های بیشتر است.

شاخص دلار

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۳۳ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۱.۲۵ واحد بسته شد.

نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۹۴ دلار اعلام شد. ( این نرخ‌ها بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است.)


بیشتر بخوانید:
بهترین "نرخ سپرده بانکی" بین ۱۶ بانک برای کدام است؟


ارزهای آسیایی

در معاملات بازارهای ارزی آسیایی، هر دلار با ۰.۳۴ درصد افزایش به۱۰۹ هزارو ۲۶۷  ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱.۲۹۸ دلار مبادله شد. همچنین نرخ برابری دلار معادل ۶.۴۷۳ یوان چین اعلام شد.

ارزهای اروپایی

در تازه‌ترین دور از معاملات، پوند با ۰.۱۴ درصد کاهش نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۳۸۹ دلار مبادله شد. یورو ۰.۲۹ درصد پایین رفت و با ماندن در کانال ۱.۲۰ به ۱.۲۰۲ دلار رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 432527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =