۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴
بازی تسعیر ارز به نفع کیست؟

رییس کل بانک مرکزی اعلام می‌کند اعداد در دسترس نیست اگر اینطور است چگونه سودها شناسایی می‌شوند.

حسام بصیری، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با صدای بورس:
موضوع بسیار مهم در بازار سرمایه نرخ ارز است در حال حاضر تنوع آن باعث چالش‌های بسیار زیادی در بازار به وجود بیاد. نرخ 4 هزار و 200 تومان است که در برخی دارو و خوراکی‌ها (روغن‌های خوراکی و قند و شکر) اعمال می‌شود و نتیجه آن کم شدن این اجناس است حتی منجر به متوقف شدن تولید آنها شده است.
سود شرکت‌ها غیرمنطقی کاهش یافته و علاوه بر آن ارزش شرکت‌ها با دلار 4 هزار و 200 توامن در حال محاسبه است و رانت حاصل از کالاها به دست دلال‌ها می‌رسد.
عددی که بانک مرکزی اعلام می‌کند ولی مورد قبول شورای مالیاتی نیست و بر اساس نرخ ارز نیمایی مالیات را محاسبه می‌کند، در حالی که رییس کل بانک مرکزی اعدادی را اعلام می‌کند که در دسترس نیست.
رییس کل بانک مرکزی اعلام می‌کند اعداد در دسترس نیست اگر اینطور است چگونه سودها شناسایی می‌شوند.
مطالبات بیشتر برای وام‌های ارزی بوده که به شرکت‌های داخلی پرداخت شده و آنها از سودهای دلاری یا به صورت ریال و طوری که تبدیل می‌شود به دلار در حال پرداخت هستند و مشکلی در این زمینه ندارند. اعداد بعضی اوقات به قدری بزرگ که از حجم کل شرکت هم بزرگتر می‌شوند و نگران انتقال ثروت هستیم.
دارایی با نرخ روز مالیات دریافت می‌کند و زیان را سهامداران متحمل می‌شوند و برنده این بازی دولت است. دولت مبنا را 17 هزار و 500 تومان اعلام می‌کند در حالی که که این عدد برای سهامداران در نظر گرفته نمی‌شود

کد خبر 432340

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =