مهمترین اخبار اقتصادی و بورسی امروز 8 اردیبهشت 1400

صندوق واسطه‌گری مالی یکم رشد دیگری را رقم زد. در معاملات امروز قیمت پایانی دارا یکم به 140,350 ریال افزایش یافت.

بازار سهام به 10 فرمان بورسی واکنش مثبت نشان داد. امروز شاخص کل بورس با 5 هزار و 72 واحد افزایش به یک میلیون و 207 هزار و 702 واحد رسید. امروز از سنگینی نسبت صف‌های فروش به صف‌های خرید تا حد زیادی کاسته شد.

در معاملات امروز، نمادهای وبملت، فارس، فملی، وپاسار، وتجارت، فولاد، و وبصادر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از واریز یک درصد صندوق توسعه ملی به منظور حمایت بازار خبر داد.

مدیرعامل بورس تهران بسته پیشنهادی دهگانه را یکی از مهمترین اقدامات در راستای توسعه بازار سرمایه و حمایت از بورس عنوان و تاکید کرد که این موضوع می‌تواند تقویت طرف تقاضا را به دنبال داشته و رشد بازار سهام را نوید دهد.

سهام عدالت رشد دیگری را تجربه کرد. امروز ارزش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت معادل 11 میلیون و 223 هزار تومان بود.

صندوق واسطه‌گری مالی یکم رشد دیگری را رقم زد. در معاملات امروز قیمت پایانی دارا یکم به 140,350 ریال افزایش یافت.

صندوق پالایشی یکم آخرین روز هفته را با رشد به پایان برد. قیمت پالایش در پایان معاملات امروز به 73,760 ریال رسید.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون و 50 هزار تومان و قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار 995 هزار تومان بود.

یک کارشناس اقتصادی مصوبات دولت برای حمایت از بورس را تورم‌زا دانست و گفت: در این زمینه بهترین راهکار این است که درآمد حاصل از مالیات بر نقل‌وانتقال سهام به عنوان یارانه به سهامداران خرد زیان‌دیده بورس پرداخت شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: فروش امتیاز طرح مسکن ملی تخلف است و اشخاصی که امتیاز خودشان را می‌فروشند اقدامی غیرقانونی انجام داده‌اند و با قرمز شدن فرم «ج» دیگر امکان دریافت این امتیاز را نخواهند داشت.

دبیر شورای عالی تأمین اجتماعی با بیان اینکه افزایش ۳۷ درصدی قیمت بیمه شخص ثالث مردم را شوکه کرده است، گفت: فعالان این حوزه باید پاسخگو باشند و یا حداقل قبل از افزایش قیمت، زمینه‌سازی کنند.

مدیر سبدگردان سرمایه و دانش معتقد است، رشد بورس ما از رشد قیمت‌های اسمی ناشی از تورم است وگرنه ما نه رشد تکنولوژیک داریم و نه از نظر مقدار تولید رشد توسعه‌ای داشته‌ایم.

در فروردین ماه امسال شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با فروش ۲۵ هزار و ۴۶۳ میلیارد ریال حرکت طوفانی خود را برای عرضه محصولات فولادی در سال جدید آغاز کرد.

مدیرعامل شرکت سیمان تهران گفت: به هدف تولید ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تن سیمان دست پیدا کردیم.

برای آگاهی از مشروح خبرها، به وبسایت صدای بورس مراجعه کنید.

کد خبر 432338

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =