۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰
دومین صعود متوالی دلار

ارزش جهانی دلار در مقابل بیشتر ارزهای مهم در دنیا برای دومین روز متوالی بالا رفت.

به گزارش صدای بورس، بانک مرکزی اروپا در نشست ماه آوریل خود همان طور که انتظار می رفت اعلام کرد نرخ بهره را بدون تغییر در محدوده فعلی حفظ خواهد کرد.

نرخ بهره منفی ۰.۲۵ درصدی فعلی در سطح منطقه یورو، پایین ترین نرخ بهره ثبت شده از زمان تشکیل این منطقه پولی به شمار می رود و بانک مرکزی علاوه بر حفظ این نرخ، از قصد خود برای ادامه برنامه عظیم خرید اوراق قرضه خبر داده که تا مارس ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت و اعتبار تخصیص یافته به آن هم چیزی در حدود ۱.۸ تریلیون یورو است. 

شاخص دلار

شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۰.۹۰۳ واحد بسته شد.

نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۹۴ دلار اعلام شد. (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است.)


بیشتر بخوانید:

سهامداران "زملارد"، " پرداخت " و "خمراد" آماده باشند


ارزهای آسیایی

در معاملات بازارهای ارزی آسیایی، هر دلار با ۰.۴۶ درصد افزایش به ۱۰۸.۶۴۱ ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱.۲۸۶ دلار مبادله شد. همچنین نرخ برابری دلار معادل ۶.۴۸۳ یوان چین اعلام شد.

ارزهای اروپایی

در تازه‌ترین دور از معاملات، پوند با ۰.۱۶ درصد افزایش نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۳۹۱ دلار مبادله شد. یورو ۰.۰۷ درصد پایین رفت و با ماندن در کانال ۱.۲۰ به ۱.۲۰۷ دلار رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 432234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =