۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
قیمت جهانی نفت در ۱۴۰۰/۲/۶

روز دوشنبه قیمت نفت تحت تاثیر افزایش آمار کرونا در هند و ژاپن که سومین و چهارمین واردکننده بزرگ نفت جهان هستند، اندکی کاهش یافت.

به گزارش صدای بورس، بهای معاملات نفت برنت هشت سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۶۶ دلار و سه سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز جمعه ۱.۱ درصد افزایش داشت.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با چهار سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش، به ۶۲ دلار و ۱۰ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز جمعه ۱.۲ درصد افزایش داشت.

هر دو شاخص هفته گذشته حدود یک درصد کاهش هفتگی به ثبت رساندند.

کاژوهیکو سایتو، تحلیلگر ارشد شرکت فوجیتومی اظهار کرد: این نگرانی که افزایش آمار ابتلا به کووید ۱۹ در بعضی از کشورها به خصوص در هند تقاضا را کاهش خواهد داد، در فضای بازار تاثیر گذاشته است.


بیشتر بخوانید:

قیمت محصولات سایپا در ۱۴۰۰/۲/۶ +جدول


نارندرا مودی، نخست وزیر هند از همه شهروندان کشورش خواست واکسینه شده و احتیاط کنند. وی روز یکشنبه گفت: طوفان ابتلا هند را تکان داده و این کشور رکورد جهانی ابتلا در یک روز را شکسته است.

در ژاپن که سه ماه دیگر زمان برگزاری بازیهای المپیک توکیو فرا می رسد، یک چهارم از جمعیت این کشور با وضعیت اضطراری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا روبرو هستند.

نشست کمیته فنی اوپک پلاس روز دوشنبه برگزار می شود و عوامل بنیادی بازار و پایبندی تولیدکنندگان به توافق محدودیت عرضه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این گروه اول آوریل با تصویب افزایش تدرجی تولید دو میلیون بشکه در روز نفت در فاصله ماه مه تا ژوییه بازار را غافلگیر کرد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای انرژی آمریکایی شمار دکلهای حفاری نفت را هفته گذشته برای نخستین بار از مارس کاهش دادند. شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز روز جمعه اعلام کرد شمار دکلهای حفاری با یک حلقه کاهش، به ۴۳۸ حلقه رسیده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 432120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =