پربازده‌ترین صندوق درآمد ثابت کشور

شرکت سبدگردان الماس در سال ۱۳۹۴، با دریافت مجوزهای لازم فعالیت خود را در بازار سرمایه آغاز کرد.

این مجموعۀ جوان و با انگیزه در حال حاضر مدیریت سه صندوق سرمایه‌گذاری را برعهده دارند که در ادامه ضمن معرفی این صندوق‌ها مروری بر عملکرد آن‌ها نیز خواهیم داشت.

صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه الماس پایدار
نخستین صندوق این شرکت جوان در اسفندماه ۱۳۹۴، با نام گنجینه الماس پایدار، با هدف جذب سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز، فعالیت خود را در گروه صندوق‌های با درآمد ثابت آغاز کرد. خالص ارزش دارایی‌های صندوق، با افتی ۲۷ درصدی در یک‌سال گذشته، اکنون به حدود ۷۶۶ میلیارد ریال رسیده است. با توجه به نوع صندوق، بازار سهام تنها سهمی۱۶درصدی از پرتفوی صندوق دارند و عمده دارایی این صندوق تقریباً به صورت برابر میان سپردۀ بانکی و اوراق بدهی تقسیم شده است. گنجینه الماس پایدار با کسب حدود ۴۰ درصد بازدهی در یک‌سال اخیر، عملکرد بسیار خوبی داشته است.

صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه ارمغان الماس
خالص ارزش دارایی‌های صندوق گنجینه ارمغان الماس که در مردادماه ۱۳۹۵ و در راستای جذب سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر، در گروه صندوق‌های سهامی آغاز به کار کرد، در یک‌سال گذشته، با افتی ۹ درصدی، در مرز ۱۸۲ میلیارد ریال قرار دارد. بازار سهام و به خصوص گروه‌های «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «بانک‌ها و موسسات اعتباری» با سهمی ۹۷ درصدی در پرتفوی صندوق، بیشتر از سایر گزینه‌های سرمایه‌گذاری، مورد توجه مدیران این صندوق بوده است. صندوق گنجینه ارمغان الماس، در ریزش اخیر بازار سهام، افت سطح بازدهی بالایی داشت و اکنون بازدهی سالانۀ صندوق در مرز ۴۱ درصد قرار دارد که با توجه به عملکرد سالانۀ سایر صندوق‌های سهامی، جذاب نیست.

صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه الماس بیمۀ دی
سومین صندوق این شرکت نیز در آبان‌ماه ۱۳۹۷، با نام گنجینه الماس بیمۀ دی، باز هم با هدف جذب سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز، فعالیت خود را در گروه صندوق‌های با درآمد ثابت آغاز کرد. خالص ارزش دارایی‌های صندوق، با افتی ۷ درصدی در یک‌سال گذشته، اکنون اندکی بالاتر از سطح ۱۳۲۰ میلیارد ریال قرار دارد. با توجه به نوع صندوق، بازار سهام تنها سهمی ۱۷ درصدی از پرتفوی صندوق دارد و عمده دارایی این صندوق با نسبت ۳۴ و  ۴۷ درصد، به ترتیب به سپردۀ بانکی و اوراق بدهی اختصاص یافته است. گنجینه الماس بیمۀ دی، با کسب ۴۸ درصد بازدهی در یک‌سال اخیر، عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و با اقتدار کامل، در جایگاه پربازده‌ترین صندوق با درآمد ثابت کشور، ایستاده است. در جدول مشروح عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری تحت مدیریت شرکت سبدگردان الماس را مشاهده می‌کنید.
 

منبع: هفته نامه اطلاعات بورس شماره ۳۹۶

کد خبر 432031

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =