۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
چرا سرمایه‌گذاری کنیم؟

شاید در ابتدا با عبارت چرا سرمایه گذاری کنیم موافق باشیم با این حال اگر دقیق تر شویم پی می‌بریم که دلیل اصلی سرمایه‌گذاری بهبود بخشیدن به رفاه و آسایش فعلی و آتی خود است.

وجوهی که سرمایه‌گذاری می شود ناشی از دارایی‌های فرد، وام و پس انداز است که افراد تلاش دارند با صرفه جویی در مصرف امروز و پس انداز آن بتوانند مصرف آتی را بهبود ببخشند .
سرمایه‌گذار تلاش می کند ثروت ودارایی‌های خود را به نحو مؤثرتری مدیریت نماید و با بهینه کردن آن از اثرات تورم، مالیات و عوامل غیرمترقبه در امان باشد و بیشترین بازده را کسب کند. در دهه ۹۰ میلادی بک تحول بزرگ در سرمایه‌گذاری اشخاص به وجود آمد ومردم برای اینکه در دوران بازنشستگی خود پس‌انداز داشته باشند تصمیم  گرفتندکه به طور سنتی مبالغی را به‌صورت ماهانه برای آن دوران ذخیره یا در صندوق‌های بازنشستگی پس اندازکنند. در حال حاضر مردم به‌صورت مستقیم اقدام به خرید سهام اوراق مشارکت یا سایر موارد مشابه می‌کنند که همین عامل اهمیت سرمایه‌گذاری در زمان‌ها و بازارهای مختلف را نشان می‌دهد. لزوم انجام سرمایه‌گذاری مناسب، داشتن آگاهی و تجربه کافی در هر بازاری است. می‌توان در روزهایی که بازار سرمایه در رکورد به سر می‌برد با مطالعه اصول سرمایه‌گذاری و تکنیک‌های علمی اقدام به افزایش توان وتحلیل بازار کرد و برای تصمیم گیری آتی با دانش کافی اقدام کرد. 

منصور عظیمی، مدیرمعاملات کارگزاری توانا 
منبع: هفته نامه اطلاعات بورس شماره ۳۹۶

کد خبر 432010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =