۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
قیمت جهانی نفت در ۱۴۰۰/۰۲/۰۴

در پایان معاملات روز جمعه قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۷۷ سنت معادل ۱.۱ درصد رشد به ۶۶ دلار و ۱۱ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، به دنبال انتشار آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا و اروپا قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش قیمت بود، اما جهش بی سابقه تعداد موارد ابتلا به کرونا در هند مانع از رشد بیشتر قیمت ها شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با ۷۷ سنت معادل ۱.۱ درصد رشد به ۶۶ دلار و ۱۱ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۷۱ سنت معادل ۱.۲ درصد افزایش به ۶۲ دلار و ۱۴ سنت رسید. به رغم رشد قیمت جلسه گذشته، به دلیل خیز جدید کرونا در هند و ژاپن، سومین و چهارمین واردکنندگان نفت جهان، این هفته قیمت هر دو شاخص نفتی شاهد کاهش حدودا یک درصدی بود.

بر اساس گزارش موسسه بیکر هاگز، شرکت های انرژی آمریکایی این هفته برای اولین بار از ماه مارس تعداد سکوهای حفاری نفتی خود را کاهش داده اند و با تعطیلی یک سکو در این هفته تعداد کل سکوهای فعال به ۴۳۸ سکو رسیده است. تا قبل از این هفته، شرکت های حفاری برای ۵ هفته متوالی تعداد سکوهای خود را افزایش داده بودند.


بیشتر بخوانید:

لحظه به لحظه با بازار ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰


جیم ریترزبوش تحلیلگر ارشد بازار نفت در ایلینویز گفت: «تثبیت قیمت نفت تداوم روند افزایشی ۴ ماه اخیر است که عمدتا ناشی از افزایش تعداد واکسینه شدگان و تقویت چشم انداز رشد تقاضای انرژی در آمریکا بوده است.»

تعداد ادعاهای جدید بیکاری در آمریکا طی هفته گذشته به پایین ترین رقم ۱۳ ماه گذشته رسید و این مسئله در رشد قیمت نفت موثر بود.

شاخص مدیران خرید حوزه یورو در ماه آوریل ترمیمی بیش از حد انتظار را شاهد بوده و تعداد بیشتری از دولت های اروپایی کاهش محدودیت های قرنطینه ای را آغاز کرده اند. در فرانسه از روز دوشنبه مدارس مجددا باز می شوند.

منبع: تسنیم

کد خبر 431979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =