در اولین حقوق بازنشستگان همسان‌سازی اعمال شد؟

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفته بود: از فروردین ماه سال جاری با احتساب یک همسر و دو فرزند، حقوق‌ بازنشستگان این سازمان به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تا چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

به گزارش صدای بورس، مصطفی سالاری درباره میزان متناسب‌سازی و افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان اظهار کرده بود: بنابر هماهنگی‌های انجام‌شده با هیئت‌ مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته کشور، افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان و میزان متناسب‌سازی مرحله دوم در فیش حقوقی فروردین بازنشستگان لحاظ و واریز خواهد شد.

در مرداد ماه سال گذشته نخستین مرحله متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی انجام شد و در مهر ماه نیز سایر صندوق‌ها اقدام به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خود کردند و به‌نوعی فاصله و شکافی بین حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و سایر صندوق‌ها ایجاد شد و در همین ارتباط این مساله مورد انتقاد و مطالبه بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته است که به‌حق مطالبه درستی بود.


بیشتر بخوانید:

دلیل چند برابر شدن قیمت سیمان بررسی شد


در همین ارتباط، واریزی‌ که بابت حقوق بازنشستگان در فروردین ۱۴۰۰ انجام خواهد شد، نسبت به اسفند ماه ۹۸، رشد ۱۳۰درصدی را خواهد داشت که این رشد شامل دو مرحله متناسب‌سازی و افزایش سنواتی خواهد بود.

با این سخنان، بازنشستگان انتظار واریز مبلغ ۴٫۲ میلیون تومان را داشتند که آخرین پیگیری‌ها و گزارش‌ها حاکی از این است که این مبلغ به همین میزان واریز شده و به نوعی گامی در راستای همسان‌سازی برداشته شده است.

منبع: تجارت‌نیوز

کد خبر 431864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =