گامی در جهت گسترش ابزارهای مالی

در بخش اوراق با درآمد ثابت و سپرده بانکی، رویکرد نخست مدیریت صندوق‎ها، جذب منابع در زمان رشد نرخ بهره و در عین حال مدیریت سررسید اوراق خریداری شده به منظور حفظ نقدینگی صندوق است.

رویکرد دوم، برقراری تعادل در میزان سرمایه‎ گذاری در اوراق با درآمد ثابت و سپرده بانکی است تا صندوق علاوه بر ریسک کمتر سپرده بانکی، از نقدشوندگی آن نیز استفاده کند. رویکرد سوم نیز حفظ و گسترش تعامل با سایر فعالان بازار برای بهره‎ گیری از فرصت‎های سودآور احتمالی در معاملات اوراق با درآمد ثابت است.
در بخش سهام، با توجه به وضعیت بازار، استراتژی مدیریت، حفظ سهام با نسبت قیمت به درآمد پایین‎تر، تمرکز بر سهام سودآور با تقسیم سود بالا و همچنین سهام با حساسیت کمتر به قیمت ارز می‎باشد. 
مشاور سرمایه‎ گذاری نیکی‎ گستر به تازگی فرآیند تبدیل صندوق‎های تحت مدیریت به صندوق‎های قابل معامله را آغاز کرده است. هدف از این اقدام، گسترش ابزارهای مالی بازار سرمایه و فراهم آوردن بستر جذب هرچه بیشتر سرمایه‎ گذاران به این بازار، سهولت خرید و فروش واحدهای صندوق با حذف فرآیند صدور و ابطال و امکان مدیریت بهتر وجوه صندوق و سودآوری بیشتر برای سرمایه ‎گذاران آن است. 

سعید کاشی زنوزی، مدیر سرمایه‌گذاری مشاور سرمایه‌گذاری نیکی گستر
منبع: هفته نامه اطلاعات بورس شماره ۳۹۵

کد خبر 431619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =