۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
قیمت جهانی طلا در ۱۴۰۰/۰۱/۲۵

امروز چهارشنبه در معاملات جهانی قیمت هر اونس طلا با ۰.۱۵ درصد کاهش به ۱۷۴۲ دلار و ۹۲ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر اونس طلا که اوایل امروز با ۰.۳ درصد افزایش یافته بود، ۰.۱۵ درصد کاهش به ۱۷۴۲ دلار و ۹۲ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن هم با ۰.۲۷ درصد کاهش به ۱۷۴۲ دلار و ۹۰ سنت رسید.

بر اساس این گزارش، در حالی که رشد سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا، اثر تضعیف دلار را در بازار طلا خنثی کرده است، قیمت فلز زرد امروز نوسان چندانی را شاهد نبود.

ارزش دلار امروز به پایین ترین رقم های ۳ هفته گذشته رسید و سبب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که با ارزهای غیردلاری خرید می کنند. در عین حال رشد جزئی سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را افزایش داد.


بیشتر بخوانید:
 نرخ انواع ارز در ۱۴۰۰/۱/۲۵


عامل دیگری که به نفع قیمت طلا تمام شد اظهارات رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا بود که گفته، با وجود اینکه اقتصاد آمریکا ممکن است امسال ۵ تا ۶ درصد رشد کند، فدرال رزرو هنوز قصد انقباضی کردن سیاست پولی خود را ندارد.

مارگارت یانگ تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «هرچند دلار امروز صبح تضعیف شده اما رشد جزئی سوددهی اوراق قرضه سبب شده تا رشد قیمت طلا خنثی شود.»

وی افزود: «عامل مهم دیگری که سرمایه گذاران رصد می کنند آمارهای میزان خرده فروشی در آمریکاست که فردا منتشر خواهد شد و اگر فراتر از پیش بینی ها باشد، سبب تضعیف قیمت طلا خواهد شد.» وی در عین حال اضافه کرد افت قیمت طلا محدود خواهد بود و نهایتا به حدود ۱۶۸۰ دلار خواهد رسید.

امروز قیمت نقره با ۰.۱۰ درصد کاهش به ۲۵ دلار و ۴۰ سنت رسید. اما قیمت پلاتین با ۰.۸۶ درصد رشد به ۱۱۶۹ دلار و ۷۱ سنت رسید.

منبع: تسنیم

کد خبر 431487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =