مهمترین اخبار اقتصادی و بورسی در ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

«مهمترین اخبار اقتصادی بورسی روز»، مهمترین و تاثیرگذارترین خط خبری روز را در کوتاه‌ترین و کامل‌ترین جملات بیان می‌کند.

به گزارش صدای بورس بازار سهام دومین هفته کاری سال جدید را نیز با افت به پایان برد. امروز شاخص کل بورس با ۱۰ هزار و ۸۸۸ واحد افت به یک میلیون و ۲۴۹ هزار و ۸۹۸ واحد رسید.

در معاملات امروز، نمادهای فولاد، فملی، شستا، فارس، کدما، شپنا و تاپیکو به ترتیب بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند.

سبد سهام عدالت یک درصد منفی شد. امروز ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۹۵ میلیون و ۹۰۶ هزار ریال رسید.

رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت گفت: یک خانوار سه نفره دارای برگ سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی، می‌تواند تا ۲۱ میلیون تومان اعتبار در قالب کارت اعتباری سهام عدالت دریافت کند.

صندوق واسطه‌گری مالی یکم بیش از ۳.۵ درصد افت کرد. در معاملات امروز قیمت پایانی دارا یکم به ۱۲۹,۵۸۰ ریال کاهش یافت.

صندوق پالایشی یکم هفته را به رنگ سرخ تمام کرد. قیمت پالایش در پایان معاملات امروز به ۷۳,۸۰۰ ریال رسید.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۶۵ هزار تومان بود.

سازمان تامین اجتماعی قول داده حقوق بازنشستگان دارای فرزند به ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برسد،‌ اما بازنشستگان معتقدند افزایش ۳۹ درصدی حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰ باید برای آنها هم اعمال شود.

پس از توصیه دولتی‌ها به مردم برای نخریدن میوه در راستای کنترل قیمت‌ها، این بار عباس قبادی، معاون وزیر صنعت به مردم گفت که اگر خودرو گران است، نخرید.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود قیمت لوازم خانگی در سال پیش‌رو بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش ‌یابد.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: از ۱۹ فروردین همه سرپرستان خانوار اعم از شهری و روستایی، مستاجر و مالک، مکلفند اطلاعات محل سکونت خود را در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند.

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیائی ایران با حضور سهامداران برگزار و اعلام شد که سود خالص شرکت نسبت به سال مالی قبل ۱۷۹ درصد افزایش داشته است.

شرکت پالایشگاه نفت بندر عباس در دوره منتهی به ۳۰ آذر ماه ۹۹، در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن افزایش دو درصد درآمدهای عملیاتی، افزایش ۶۹ درصد سود عملیاتی، افزایش ۷۳ درصد سود خالص و افزایش ۳۷۶ درصدی سود انباشته داشته است.

کد خبر 431166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =