۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳
قیمت جهانی نفت در ۱۴۰۰/۰۱/۱۶

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۸۰ سنت معادل ۱.۲۳ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۶ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، به دنبال تصمیم گروه اوپک پلاس مبنی بر افزایش تدریجی تولید نفت در فاصله ماه های می و جولای، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد کاهش بود و رشد قیمت قابل توجه جلسه قبل را خنثی کرد.

بیشتر بخوانید:

۹۶ درصد قراردادهای کار موقت است

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۸۰ سنت معادل ۱.۲۳ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۶ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز امروز با ۷۱ سنت معادل ۱.۱۶ درصد کاهش به ۶۰ دلار و ۷۴ سنت رسید.

روز پنجشنبه و در حالی که برداشت تحلیگلران از تصمیم اوپک پلاس این بود که تقاضا برای نفت به تدریج افزایش خواهد یافت و همچنین به دلیل خوش بینی ناشی از طرح ۲ تریلیون دلاری دولت بایدن در بخش زیرساخت ها، قیمت هر دو شاخص نفتی شاهد افزایش بیش از ۲ دلاری بود.

بر اساس توافق روز پنجشنبه اوپک پلاس، میزان کاهش تولید این گروه از ماه می به حدود ۶.۵ میلیون بشکه خواهد رسید در حالی که این رقم در ماه آوریل زیر ۷ میلیون بشکه قرار خواهد داشت.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس توافق کرده اند که تولید نفت خود را طی ماه های می، ژوئن و جولای به ترتیب ۳۵۰، ۳۵۰ و ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند. بازارها روز جمعه به دلیل تعطیلات عید پاک تعطیل بود.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که دولت جدید آمریکا از عربستان خواست تا به رغم نگرانی ها از میزان پایین تقاضا، قیمت نفت را برای مصرف کنندگان در سطح معقولی حفظ کند. بخش هایی از اروپا به دلیل موج جدید شیوع کرونا همچنان در وضعیت قرنطینه قرار دارد. در ژاپن نیز احتمالا اقدامات اضطراری به بخش های بیشتری گسترش خواهد یافت.

منبع: تسنیم

کد خبر 431024

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =