۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
قیمت جهانی نفت در ۹۹/۱۲/۲۶

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۷ سنت معادل ۰.۸۳ درصد کاهش به ۶۸ دلار و ۳۱ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، در آمریکا، حجم ذخایر نفتی به دلیل سرمای شدید ماه گذشته که سبب توقف بسیاری از پالایشگاه ها در ایالت تگزاس شد شاهد افزایش بوده است.

در حالی که خبرها در مورد افزایش ذخایر نفت آمریکا و توقف تزریق واکسن آسترازنکا در چند کشور اروپایی از جمله آلمان و فرانسه سبب نگرانی ها از توقف روند ترمیم اقتصادی شده است، قیمت نفت روز سه شنبه شاهد کاهش بود و افت قیمت نفت برای سومین روز متوالی ادامه یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۷ سنت معادل ۰.۸۳ درصد کاهش به ۶۸ دلار و ۳۱ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه آوریل نیز با ۵۲ سنت معادل ۰.۸۰ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۸۷ سنت رسید.

تحلیلگران موسسه آی ان جی اکونومیکس در یادداشتی نوشتند: «حجم ذخایر نفتی در هفته های اخیر به شدت رشد داشته که ناشی از اختلال در فعالیت پالایشگاه ها بوده است. اکنون حجم ذخایر در حال نزدیک شدن به رقم ۵۰۰ میلیون بشکه است.»

پس از انتشار گزارش هایی از احتمال بروز عوارض جدی، ۳ کشور بزرگ اروپایی یعنی آلمان، فرانسه و ایتالیا اعلام کردند که تزریق واکسن آسترازنکا به شهروندانشان را متوقف کرده اند، هرچند سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که هیچ ارتباط اثبات شده ای بین عوارض مشاهده شده و واکسن وجود ندارد.

منبع: تسنیم

کد خبر 430332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =