۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
دلار در مدار نزولی ماند

شاخص دلار باز هم پایین آمد و در آستانه از دست دادن کانال ۹۰ واحدی قرار گرفت.

به گزارش صدای بورس،  بازار کار آمریکا کماکان تحت تاثیر کرونا قرار دارد تا جایی که طبق اعلام وزارت کار این کشور، تا نیمه ماه فوریه شمار شهروندان آمریکایی متقاضی دریافت مزایای بیکاری به ۸۴۸ هزار نفر رسیده که این رقم دومین افزایش متوالی هفتگی و ۹۶ هزار نفر بیشتر از پیش بینی های قبلی بوده است. محدودیت های کرونایی کماکان بر کیفیت بخش بزرگی از کسب و کارها در این کشور تاثیر گذاشته و آینده شغلی شاغلین آمریکایی را به خطر انداخته است. 

شاخص دلار

 شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۳۴ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۰.۰۰۷ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۱۱۶ دلار اعلام شد (نرخ های فوق بر حسب ساعت پایانی معاملات بازارهای ارزی نیویورک محاسبه شده است).

ارزهای آسیایی

 در معاملات بازارهای ارزی آسیایی، هر دلار با ۰.۳۱ درصد کاهش به ۱۰۵.۰۵۵ ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱.۲۶۲ دلار مبادله شد. همچنین نرخ برابری دلار معادل ۶.۴۶۳ یوان چین اعلام شد.

ارزهای اروپایی

در تازه‌ترین دور از معاملات، پوند با ۰.۵۲ درصد افزایش نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۴۰۷ دلار مبادله شد. یورو ۰.۳۷ درصد بالا رفت و با ماندن در کانال ۱.۲۱ به ۱.۲۱۶ دلار رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 429011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =