آموزش گام به گام بورس اوراق بهادار (قسمت پنجاه و نهم)/ نحوه دریافت کد بورسی آفلاین

در آموزش گام به گام بورس اوراق بهادار ، گام به گام همراه شما خواهیم بود و به اصلی‌ترین ابهامات ورود به بازار جذاب بورس پاسخ خواهیم داد:

چطور کد بورسی آفلاین بگیریم؟ نحوه دریافت کد بورسی آفلاین

به گزارش صدای بورس، قبل از اقدام برای دریافت کد بورسی آفلاین باید برای گرفتن کد سجام اقدام کرد. گرفتن کد سجام برای افراد زیر ۱۸ سال هم مانند افراد بالای ۱۸ سال است که در همان مقاله نحوه دریافت کد بورسی آنلاین بصورت کامل توضیح داده شده است.

در اینجا به طور خلاصه مراحل ثبت اطلاعات هویتی در سایت سجام را یادآوری می‌کنیم:

    برای ورود به سامانه سجام باید از طریق وب‌سایت آن به آدرس sejam.ir اقدام کنید. همچنین برخی از اپلیکیشن‌های پرداخت آنلاین هم به سامانه سجام متصل هستند و می‌توانید از طریق آن‌ها اقدام کنید.

    بیانیه‌ای که روی صفحه می‌آید را تایید کنید و بعد به صفحه اصلی ثبت نام وارد شوید.

    گزینه سبز رنگ ثبت نام در سجام را انتخاب کنید و بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه خود و کد امنیتی، کلید دریافت کد تایید را بزنید تا کد ۴ رقمی به شماره تلفن همراه شما پیامک شود. بعد از وارد کردن این کد و تایید شدن آن، به مرحله بعد می‌روید.

    در این مرحله گزینه مشتری حقیقی را انتخاب کنید و پس از وارد کردن تابعیت و کد ملی به مرحله بعد بروید.

    در اینجا سیستم بر اساس کد ملی تشخیص می‌دهد که متقاضی به سن قانونی نرسیده و گزینه‌ای با نام نماینده اصلی فعال می‌شود که باید یکی از گزینه‌های آن را که متقاضی تحت تکلف اوست را انتخاب کرد. (گزینه ولی یا قیم یا …)

    در این مرحله باید هزینه ثبت نام در سامانه سجام را که ۱۰ هزار تومان است، به صورت اینترنتی پرداخت کنید.

    بعد از این که مبلغ را پرداخت کردید و تایید شد، فرم‌های مورد نیاز شامل اطلاعات هویتی، ارتباطی و مالی را مطابق با موارد خواسته شده تکمیل کنید.

    در مرحله آخر و وقتی که اطلاعات به طور کامل ثبت شد، تا ۲۴ ساعت بعد یک کد رهگیری برایتان ارسال می‌شود که باید آن را تا زمان مراجعه به دفاتر پیشخوان یا کارگزاری‌های مورد تایید، نگهدارید.

بعد از ثبت اطلاعات در سامانه سجام باید احراز هویت انجام داد. در احراز هویت باید سرپرست فرد زیر ۱۸ سال هم حضور داشته باشد. بنابراین پدر یا در صورت نبودن پدر، پدربزرگ یا قیم او، مدارک شناسایی خودش و متقاضی زیر ۱۸ سال را به دفاتر پیشخوان دولت می‌برد تا احراز هویت را انجام دهند.

 مدارک لازم برای احراز هویت هم از این قرارند:

• اصل شناسنامه فرد و سرپرست به همراه کپی صفحه اول و صفحه توضیحات

• اصل کارت ملی فرد و سرپرست به همراه کپی از پشت و روی آن

• کد رهگیری که در مرحله آخر ثبت نام سجام برایتان ارسال شده بود

• کارمزد دفاتر پیشخوان برای انجام این خدمات

بعد از اینکه احراز هویت انجام شد باید درست مثل دریافت کد بورسی آنلاین، کارگزاری مورد نظر را انتخاب کرد تا بالاخره به رمز و کلمه عبور معاملات آفلاین برسید.

منبع: سیگنال

کد خبر 428467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =