دبیرکل جدید کانون کارگزاران چه کسی خواهد بود؟

در پی استعفای دبیرکل کانون کارگزاران بورس، هیات مدیره این کانون اقدام به انتشار فراخوان جهت انتخاب فرد جانشین در راستای شایسته گزینی و ایجاد فرصت برابر برای افراد متخصص و باتجربه کرده است.

به گزارش صدای بورس، در پی استعفای دبیرکل کانون کارگزاران بورس، هیات مدیره این کانون اقدام به انتشار فراخوان جهت انتخاب فرد جانشین در راستای شایسته گزینی و ایجاد فرصت برابر برای افراد متخصص و باتجربه کرده است. بر این اساس خبرنگار صدای بورس گفتگویی را با رحمان بابازاده، رییس هیات مدیره کانون کارگزاران بورس انجام داد تا معیارها و شرایط این فراخوان مشخص شود.

رحمان بابازاده در این خصوص گفت: با توجه به تصمیم دبیرکل سابق کانون کارگزاران برای واگذاری مسئولیت، اقدام به انتشار فراخوانی از طریق رسانه ها در بازار سرمایه کردیم که تاکنون بیش از ۱۰ تا ۱۵ درخواست و روزمه دریافت کرده ایم.

وی افزود: هیات مدیره کانون کارگزاران بورس طی جلسات متعددی این روزومه ها را از جنبه های مختلف بررسی کردند و هنوز هم این روند ادامه دارد.

بابازاده گفت: از آنجایی که موقعیت دبیرکلی کانون‌کارگزاران با توجه به نمایندگی بخش عمده ای از صنعت و ارتباط مستقیم با مشتریان و بازار سرمایه موضوع خطیر ومهمی است، سعی کردیم
 بر اساس صلاحدید حداکثر تامل را در پروسه انتخاب به عمل بیاوریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر روح الله میرصانعی دبیر کل فعلی کانون نیز با انجام مسئولیت های خود حداکثر همکاری و همراهی را در این شرایط داشته اند تا هیات مدیره بتواند گزینه مطلوبی را انتخاب کرده و بعد از ثبت و تایید نهایی از طرف نهادهای نظارتی معرفی نهایی این شخص انجام‌ گیرد.

بابازاده در خصوص هویت گزینه های جانشینی دبیرکل کانون کارگزاران اظهار کرد: در این زمینه اطلاعات افراد درخواست کننده‌ به لحاظ بعضی مسائل و حوزه شخصی افراد باید محرمانه باشد و موضوعی نیست که در رسانه ها اعلام شود.

وی گفت: استقبال نسبتا مناسبی از این فراخوان به عمل آمده و اکثر افرادی که درخواست ارسال کردند از فعالین بازار سرمایه و دارای تحصیلات مرتبط بودند. از شرایط و معیارهای این انتخاب طبیعتا شناخت کافی با بازار و پیچیدگی ها و قوانین ومقررات آن ، پتانسیل وانگیزه حضور و توانایی ارتباطی(به واسطه اینکه دبیرکل کانون نقش تعاملی با بقیه ارکان بازار سرمایه ایفا می کند) است. تجربه فعالیت در صنعت کارگزاری نیز یکی از امتیازات خوب محسوب می شود.

رحمان زاده در انتها یادآور شد: باتوجه به اهمیت فوق العاده ای که سمت دبیرکل کانون دارد، هیات مدیره جدید سعی دارد حداکثرِ تامل و صبر را برای این انتخاب بهینه داشته باشد تاخروجی کانون کارگزاران به ارتقا وگسترش سلامت بازار و رونق حداکثری آن کمک کند.

زهرا مالمیر

کد خبر 426432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =