براساس خوش‌آمد افراد و گروه‌های سیاسی تصمیم نمی‌گیرم/ نرخ ارز تعادلی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی عنوان کرد: این روزها، درخصوص روند کاهشی نرخ ارز، بر اساس دیدگاه‌های سیاسی، تحلیل‌های مختلف ارائه و قضاوت‌های خاص می‌شود.

به گزارش صدای بورس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: روند نرخ ارز، براساس مبانی بنیادی بازار شکل می‌گیرد. لذا، براساس آنچه طی دوسال و نیم گذشته شاهد آن بودیم، فشار ناشی از تحریم‌ها، خصوصاً تشدید انتظارات، درافزایش قیمت ارز مؤثر و تعیین کننده بوده است. لذا انتظار می‌رود با فروکش کردن انتظارات، نرخ ارز نیز به سمت تعادل و ارزش اقتصادی آن حرکت کند. 

همانگونه که ریاست جمهوری تأکید کردند با دسترسی بهتربانک مرکزی به منابع مسدودی خود و نیزشرایط پیش رو، امکان مدیریت مؤثرتر دربازار ارز، در راستای اهداف کلان بانک مرکزی، فراهم می‌شود. در این میان، حفظ قدرت رقابت‌پذیری اقتصاد، به همراه صیانت از ذخایر ارزی، برای بانک مرکزی اهمیت دو چندان دارد.

بانک مرکزی درطول دو سال ونیم گذشته تلاش کرده است با برنامه و تدبیر، تحریم‌های دولت آمریکا راخنثی و درحدتوان از سقوط بیش از حد ارزش پول ملی جلوگیری و دشمن را، از رسیدن به هدف فروپاشی اقتصادی، مأیوس وناموفق بسازد.

بانک مرکزی تمام توان خودرا برای ایجاد تعادل در بازار ارز و تقویت ارزش پول ملی به کار می‌گیرد.انتظارم از فعالین سیاسی این است، رقابت‌های حزبی و جناحی خود را به تلاش‌های بانک مرکزی برای بهبود شرایط اقتصاد واستفاده از فرصت‌های بین‌المللی برای خنثی‌سازی و کاهش تحریم و تقویت ارزش پول ملی وصل نکنند. و نهایتاً، اینجانب هرچه را که بتوانم برای منافع ملی و رفاه مردم عزیز  انجام می‌دهم و در این مسیر، براساس خوش‌آمد افراد و گروه‌های سیاسی تصمیم نمی‌گیرم.

کد خبر 426427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =