طلا و دلار بر مدار صعود یا سقوط ؟/ سرمایه گذاران طلا و دلار بخوانند

با توجه به شرایط کنونی پیش بینی می‌شود هر گرم طلا در محدوده قیمت یک میلیون ۱۰۰ تا ۱۱۵ هزار تومان هفته خود را به پایان برساند.

به گزارش صدای بورس، بازار طلا، سکه و ارز امروز همچنان بر روند کاهش بود و هر دلار آمریکا در محدوده قیمتی  ۲۴ هزار تومان خرید و ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته شد. هر گونه افزایش یا کاهش در قیمت طلا و سکه می تواند بر بازار سرمایه تاثیر مثبت و یا منفی بگذارد. 

شهریور ۱۴۰۰منتظر نتایج تصمیمات

عبادالله محمد ولی در ارتباط با تحولات بازار طلا و سکه به تاثیر تحولات سیاسی اقتصادی جهان بر قیمت طلا و سکه در بازار داخلی اشاره کرد و به به  صدای بورس بیان کرد: با فرض سناریو نظر مثبت بایدن به برداشتن حریم‌ها اگر همین امروز این رئیس جمهور جدید گام هایی برای رفع تحریم‌ها بردارد و اعلام به بازگشت به برجام کند همچنین تمام اقدامات ضد ایرانی که ترامپ کرده بود را لغو کند، اثر واقعی این تصمیمات بر بازارهای موازی ایران همچون طلا و سکه ، بورس ۶ ماه دیگر مشخص می شود، یعنی شهریور ۱۴۰۰ باید منتظر نتایج این تصمیمات باشیم.

بیشتر بخوانیم:
۱۴+ درصد افزایش تولید فولاد/ یکه‌تازی فولاد مبارکه ادامه دارد
بیت کوین هیولای برق خوار است؟ آلودگی هوا از دزدی برق است؟
گِره فولاد از کسری بودجه است/ تیرخلاص رئیس جمهور به رزم حسینی

 این کارشناس بازار  طلا و سکه بیان کرد: قیمت هر گرم طلا در طول روزهای گذشته نوسان داشت و در بدترین حالت تا یک میلیون و ۹۰ هزار تومان نیز کاهش یافت. با توجه به شرایط کنونی پیش بینی می‌شود هر گرم طلا در محدوده قیمت یک میلیون ۱۰۰ تا ۱۱۵ هزار تومان هفته خود را به پایان برساند.

تحولات بلند مدت بازار طلا و سکه

وی در ارتباط با تحولات بلند مدت بازار طلا و ارز بیان کرد: دلار روند کاهشی دارد و نتوانست در محدوده قیمتی ۲۵ هزار تومان بماند امروز در محدوده قیمتی ۲۴ هزار تومان معامله شد. بازار طلا و ارز به دنبال تثبیت قیمت هستند.

محمد ولی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری بیان کرد: دولت با  سیاست‌های پولی بانک مرکزی به دنبال این  است  تا پایان ریاست جمهوری بازارها را مدیریت کند.

محبوبه قرمزچشمه

کد خبر 426139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =