پیش بینی بازار بعد از ریزش ۳۲ هزار واحدی/ ترس بازار از سهام‌های بزرگ

عضو هیئت مدیره گروه مالی آگاه بیان کرد:‌ بازار برای رشد نیازمند محرک است و دلیلی برای ریزش‌های آنچنانی وجود ندارد.

به گزارش صدای بورس، چهارشنبه ۱۷ دی ماه ۹۹ به عنوان آخرین روز کاری شاخص کل بورس ۳۹  هزار واحد ریخت این ریزش برای سه شنبه ۱۶ دی ماه روی  رقم ۲۴ هزار و ۲۵۰ واحد بود. در حالی شاخص کل بورس در مرز یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحد رسید که پیش بینی‌ها برای آینده بورسی روشن و حتی رسیدن به یک میلیون ۴۰۰ هزار واحد را دست یافتنی می دانستند.

دستور به بازگشت ناو «نیمیتز» به محل ماموریت خود در خلیج فارس، نامه فولادی وزیر صمت، شروع روند غنی سازی ۲۰ درصدی، افزایش بهای گاز و برق فولادی ها و پتروشیمی‌ها همگی بر بازار سرمایه تاثیر گذارد. برخی کارشناسان معتقدند ریزش‌های بیش از ۲۰ هزار واحدی دو روز اخیر ناشی از موضوعات و مسائل سیاسی است اما کارشناسانی هستند که این ریزش‌ها در چشم انداز بلند مدت ربطی به این موضوع ندارد و تاثیر حوادث اینچنینی کوتاه مدت است.

بازار برای رشد نیازمند محرک است

بهراد ابراهیمی، عضو هیئت مدیره گروه مالی آگاه در ارتباط با پیش بینی افزایشی بودن بازر سرمایه به صدای بورس اظهار کرد: بازار برای رشد نیازمند محرک است. در بازارهای سنتی همچون مسکن، دلار، خودرو رکود حاکم است و در این رکود امکان افزایش قیمت دلار وجود ندارد. قیمت دلار در محدوده قیمتی ۲۴ تا ۲۶ هزار تومان خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به ابهام آمیز بودن نتیجه مذاکرات ایران حول موضوع تحریم و برجام بیان کرد: محرک رشد بازار اقتصادی است و موضوعات سیاسی تاثیر چندانی بر آینده بازار سرمایه در بلند مدت  ندارد.

عضو هیئت مدیره گروه مالی آگاه تصریح کرد: قیمت‌های جهانی محصولات افزایشی بوده و اذهان منتظر گزارش‌های ۹ ماهه برای تصمیم گیری هستند. گزارش‌ عملکرد فولادی‌ها و پتروشیمی‌ها مثبت است و بازدهی معقول برای آن متصور است. شرایط فعلی بازار تداعی شرایط بورس ایران در سال ۹۳ تا ۹۵ است.

بیشتر بخوانید:
نامه آقای وزیر آتش به پا کرد/ نگاه‌ها به شورای عالی بورس
وعده‌های مجازی
ریزش ۲۴ هزار واحدی فقط به خاطر یک فرمان/ پیش بینی بازار سرمایه برای نمادهای پر طرفدار

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به روند افزایشی سهام بسیاری از نمادها بیان کرد: شاهد افزایش قیمت‌ها در سهم هایی خواهیم بود که در گروه‌های خوبی قرار دارند گروه‌های غذایی، دارویی و لاستیکی شرایط  پیشرو خواهند بود.

وی با  اشاره به ترس  بازار روی سهم‌های بزرگ بیان کرد: به نظر می‌رسد اقبال از  سهام هایی همچون پالایشی‌ها به سمت تک سهم‌ها و سهم های کوچک حرکت کند.

محبوبه قرمزچشمه

کد خبر 425616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =