سهم«سرچشمه» را به ارزش ذاتی می‌رسانیم

میلاد شمس گفت: نظر به رشد فعالیت های عملیاتی این شرکت و شرکت های گروه در دوره مالی نه ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۹، درآمد های عملیاتی شرکت اصلی و گروه به ترتیب۷۵ درصد و حدودا ۵۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش صدای بورس، میلاد شمس مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه افزود: سود خالص شرکت اصلی و گروه نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل روند افزایشی داشته است و بر این اساس در این بازه زمانی شاهد رشد ۳۹ درصد در سود خالص شرکت اصلی و حدود ۴۰۰درصدی در شرکت‌های گروه بودیم.

 شمس با اعلام این‌که بررسی صورت‌های مالی شرکت اصلی نیز نشان دهنده  رشد ۳۵ درصدی در EPS نسبت به مدت مشابه سال قبل است اظهار داشت: EPS  شرکت‌های‌ گروه طی این بازه زمانی رشد حدود ۴۰۰ درصد نسبت به نه ماهه سال ۹۸ داشته است.

وی تاکید کرد: این عملکرد صعودی بیانگر آن است که ارزش ذاتی شرکت سرمایه گذاری فراتر از قیمت فعلی آن می باشد و امکان رشد قیمت آن قابل ملاحظه است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سرچشمه در ادامه به برنامه‌های این شرکت برای افزایش سودآوری این شرکت و رشد قیمتی این سهم در بازار سرمایه اشاره کرد و  بیان کرد: این شرکت در نظر دارد با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در شرکت و با استفاده از برنامه‌های متعدد شکاف قیمتی بین ارزش ذاتی و ارزش فعلی را به حداقل رسانده و سرمایه‌گذاران به سودی که انتظارش را می‌کشند دست یابند.

به گفته شمس این شرکت در حال بررسی و تحلیل آن است که لیست کلیه شرکت‌های تابعه به همراه مدارک و اطلاعات مالی و سایر اطلاعات لازم را با هدف تبدیل شخصیت حقوقی آنها به سهامی عام در اختیار سازمان بورس و اوراق بهادار قرار دهد.

وی اضافه کرد: پس از انجام مراحل مذکور، درخصوص شرکت‌هایی که شخصیت حقوقی آنها تغییر و نزد آن سازمان به ثبت رسیدند، اقدامات لازم جهت پذیرش آن شرکت‌ها نزد شرکت‌های فرابورس یا بورس اوراق بهادار آغاز گردد.

شمس گفت:  تصمیم این شرکت بر آن است تا وجوه حاصل از عرضه عمومی سهام شرکت های تابعه را صرف سرمایه گذاری در پروژه های شرکت ملی صنایع مس ایران و سایر پروژه هایی که دارای توجیه اقتصادی می باشند نماید.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با اصلاحات ساختاری، سودآوری شرکت در سنوات آتی از رشد پایداری برخوردار باشد.

کد خبر 425381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =