تامین مواد اولیه تولیدکنندگان لوازم خانگی

این هفته عرضه اختصاصی به تولیدکنندگان لوازم خانگی در بورس کالا آغاز می شود.

به گزارش صدای بورس، اولین عرضه اختصاصی فولاد مبارکه برای تولیدکنندگان لوازم خانگی هفته آینده در تالار اصلی بورس کالای ایران انجام می شود. در این راستا در گفت و گویی با طهمورث جوانبخت، معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه به بررسی جزییات این معاملات پرداخته ایم.

جوانبخت افزود: از این پس عرضه فولاد مبارکه برای تولیدکنندگان لوازم خانگی و همچنین خودروسازان در بورس کالا در قالب مچینگ نبوده و در تالار اصلی و به صورت اختصاصی انجام خواهد شد.

وی افزود: در این عرضه ها، میزان عرضه و نیاز تولیدکنندگان لوازم خانگی از سوی وزارت صمت تعیین می شود. به این معنی که وزارت صمت به طور جداگانه میزان سهمیه و سقف خرید هر یک از شرکت های خودروساز و همینطور تولیدکنندگان لوازم خانگی را در سامانه بهین یاب مشخص کرده و در طرف مقابل میزان عرضه فولاد مبارکه را تعیین کرده است و لذا محدودیتی تا به امروز برای خریداران اعلام نشده است.

وی فولاد مبارکه را تابع سیاست های دولت دانست و ادامه داد: با تصمیم دولت بر عرضه های این چنینی، فولاد مبارکه خود را مکلف به اجرای مصوبات می داند.

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه درخصوص کاهش قیمت پایه و نرخ های کشف شده برای ورق فولاد مبارکه در بورس کالا نسبت به نرخ های جهانی در عرضه های دو هفته اخیر علیرغم ارائه LC داخلی از سوی این شرکت برای خریداران نیز گفت: با توجه به اینکه در معاملات مچینگ، پیش از این اعتبار اسنادی یا LC به مشتریان داده می شد و اکنون امکان انجام معاملات مچینگ وجود ندارد، لذا با درخواست مشتریان مبنی بر امکان ارائه LC در معاملات بورس، از این رو فولاد مبارکه در راستای حمایت از صنایع پایین دستی و حذف دست دلالان، برای معاملات بورس نیز LC را استمرار داد تا تولیدکنندگان که قدرت نقدینگی بالایی ندارند بتوانند از این امکان برای خرید و تامین مواد اولیه خود استفاده کنند.

منبع: کالاخبر

کد خبر 424178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =