لحظه به لحظه با بازار ۲۲ آذر ۹۹

بعد از رشد حدود ۳۰۰ هزار واحدی شاخص کل، بورس روند نزولی داشت. اما بورس هفته پایانی آذرماه را چگونه می‌گذراند؟

به گزارش صدای بورس، شاخص کل بورس امروز ۲۲ آذر ۱۳۹۹ تا لحظه ثبت این خبر (۹:۲۰) ، با ۱.۴ درصد رشد (۲۰٬۵۱۷ واحد) به ارتفاع ۱٬۵۲۶٬۷۳۵ واحد رسید.

شاخص کل فرابورس نیز پابه پای شاخص بورس سبز بوده و با ۲۹۰ واحد رشد معادل ۱.۵ درصد در جایگاه ۱۹٬۷۲۲ واحد قرار گرفته است.

شاخص کل هم وزن نیز مثبت بوده و رشدی معادل ۱.۱درصدی را دارد . این شاخص با ۵٬۱۶۲ واحد رشد به ۴۵۶٬۱۵۸ واحد رسیده است.

در جریان مرحله پیش گشایش بورس امروز بیشترین تقاضاها مربوط به عرضه‌های اولیه بوعلی و وکبهمن است که در هفته گذشته ثبت سفارش شدند اما برخی نمادهای شاخص‌ساز عرضه بیشتر از تقاضا دارند.

(۱۰:۴۰)

 با شروع معاملات امروز بازار سهام تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز و همچنین نمادهای کوچک افزایش یافت و شاخص کل تحت تاثیر این تقاضا حدود ۱.۹ درصد رشد کرد و به یک میلیون و ۵۳۵ هزار واحد رسید.

هم اکنون تا لحظه ثبت این خبر شاخص کل بورس رشدی ۲۸٬۹۴۸ واحدی را تجربه کرده است.

همچنین شاخص هم‌وزن که حتی در جریان عرضه‌های زیاد در نیمه دوم معاملات هفته گذشته روندی صعودی داشت امروز نیز مثبت است و این نشان از کلیت سبز بورس و بهبود عملکرد سهم‌های کوچک دارد.

شاخص هم وزن با رشد ۱.۷ درصدی به ارتفاع ۴۵۸٬۷۹۹ واحد رسیده است.

همچنین شاخص فرابورس با رشد افزایشی ۳۵۹ واحدی معادل ۱.۸ درصدی در جایگاه ۴۵۸٬۷۹۹ واحد قرار دارد.

بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص بورس نمادهای فولاد،فملی،تاپیکو،اخابر، وغدیر  و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای وتجارت،خساپا،وبصادر، شیران، خودرو داشته اند.

(۱۱:۲۰)

با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل حدود دو درصد رشد کرد و به یک میلیون و ۵۳۴ هزار واحد رسید.

در حالی که عرضه در روزهای پایانی بازار سهام زیاد شده بود اما شروع معاملات این هفته با روند صعودی همراه شد .

شاخص کل بورس، شاخص فرابورس، شاخص کل هم وزن هر سه رشدی افزایشی و مثبت را از ابتدای روز تا این لحظه داشته اند.

شاخص بورس وارد کانال یک میلیون و پانصدوسی و چهار هزار شده و ۲۷٬۹۴۹ واحد رشد داشته است .

 در جریان معاملات امروز گروه فلزات اساسی و نمادهای تاثیرپذیر از قیمت‌های جهانی رشد خوبی داشتند و به دلیل افزایش قیمت‌های جهانی و تثبیت قیمت دلار روند صعودی بورس اجتناب‌ناپذیر است.

(۱۲:۰۰)

شاخص کل بورس پس از رشد ۲۶٬۰۴۹ واحدی (۱.۷درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۵۳۲هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۱.۶درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۲۹۹نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۷۵نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

بیشترین افزایش قیمت را نمادهای زمگسا، پتایر،لخانه، حاریا،فلات و بیشترین کاهش را نمادهای بپیوند، حسینا، شراز،پدرخش، پخش تجربه کردند.

نمادهای فولاد و فملی از تاثیرگذاران شاخص بورس و نمادهای میدکو و اریا از نمادهای تاثیرگذار و مثبت شاخص فرابورس هستند.

همچنین بیشترین حجم معاملات در بورس را نمادهای خساپا،خودرو،وتجارت، ثامید،خگستر داشتند.

(۱۲:۳۰)

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان  معاملات ۱.۴ درصد رشد داشت، شاخص هم‌وزن نیز ۱.۴درصد صعود کرد.

شاخص فرابورس هم با رشدی معادل ۱.۷ درصد به ارتفاع ۱۹٬۷۶۴ واحد رسید.

نمادهای میدکو، مارون، آریا ، زاگرس، بپاس، هرمز، ذوب از نمادهای تاثیرگذار و نمادهای بپیوند، وسپهر، دی، بگیلان، زملارد، آریا، وپویا از نمادهای پرتراکنش شاخص فرابورس بودند.

همچنین نمادهای فولاد، فملی، تاپیکو، وغدیر، اخابر، رمپنا، ومعادن از نمادهای تاثیرگذار و نمادهای شستا، خودرو، وتجارت، فملی، خساپا، شپنا، فولاد از پرتراکنش های شاخص بورس بودند.

بیشترین حجم عرضه در بورس تهران را نمادهای وسخراج، وسگلستا، وسخوز، وسخراش، وسکرشا و بیشترین حجم تقاضا را نمادهای وپارس، بوعلی، فروس، تملتح ، وکار داشتند.

تعداد معاملات امروز ۲.۲۱۸ میلیون ، ارزش معاملات ۱۶۶,۴۲۰.۸۶۳ میلیارد و حجم معاملات ۱۵.۷۱۴ میلیارد بوده است .

حقیقی‌ها امروز حدود ۶۳۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۲۱هزار و ۳۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۷ درصد یعنی ۱۸هزار و ۳۴۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۳ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «محصولات شیمیایی» و «فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «فرآورده‌های نفتی» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فولاد»، «تملتح» و «فملی» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وتجارت»، «شستا» و «وملل» معطوف بود.

کد خبر 423605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =