مهمترین اخبار اقتصادی و بورسی هفته سوم آذر

در هفته گذشته دو عرضه اولیه و یک پذیره نویسی در بورس و فرابورس داشتیم. بازگشت عرضه اولیه ها می تواند نشان از امیدواری دولت نسبت به ثبات و رشد بازار باشد.

بورس تهران با اینکه سه روز کاهشی را داشت اما این هفته بازدهی مثبت 2.4 درصدی را برای خود ثبت کرد. این در حالی است که بازدهی این هفته شاخص هم وزن 6.5 درصد و بازار فرابورس 5.2 درصد بوده است.

دلار که از 26 آبان کانال 26 هزار توامن را از دست داده بود امروز دوباره وارد این کانال شد و هم اکنون با قیمت 26 هزار و 120 تومان در حال معامله است.
هنوز دلیل بنیادی برای این رشد مشخص نشده است . بعضی اعتقاد دارند دلیل آن بودجه 1400 و مخالفت های مجلس با دولت است. اما اغلب معامله گران منتظر کاهش قیمت دلار هستند.
سکه تمام طرح جدید بیش از 2 درصد نسبت به دیروز کاهش دارد و با قیمت 12 میلیون و 422 هزار تومان در حال معامله است . در هفته گذشته  با اینکه دلار و انس جهانی ثبات قیمتی داشتند سکه بیشترین بازدهی را بین بازارها داشت و افت آن طبیعی به نظر می رسد.
طلا 18 عیار در بازار داخلی هم بعد از چند روز رشد متوالی امروز شاهد کاهش 1.5 درصدی بود . هم اکنون با قیمت 1 میلیون و 137 هزار تومان در حال معامله است.
بیت کوین که هفته سرخی را آغاز کرده بود امروز را سبز آغاز کرد و با رشد 1 درصدی خود را به 18 هزار 428 دلار رسانده است.
دارایکم همچنان کمتر از ارزش ذاتی خود معامله می شود و این اختلاف در روز چهارشنبه به بیش از 26 درصد رسید.
پالایش یکم روند نزولی به خود گرفته هرچند تحلیلگران اعتقاد دارند به زودی رشد خواهد کرد و بازدهی مناسبی در بلند مدت خواهد داشت.
فملی سه شنبه بازگشایی شد و با بیش از 15 درصد رشد روند شاخص کل را تغییر داد.
ارزش سبد سهام عدالت در طول هفته کاهش ÷یدا کرد و از کانال 12 میلیون تومان خارج شد و به 11 میلیون و 580 هزار تومان رسید.
در هفته گذشته دو عرضه اولیه و یک پذیره نویسی در بورس و فرابورس داشتیم. بازگشت عرضه اولیه ها می تواند نشان از امیدواری دولت نسبت به ثبات و رشد بازار باشد.

کد خبر 423586

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =