قیمت جهانی نفت اعلام شد

قیمت نفت روز جمعه رشد داشت و روند افزایشی جلسه قبل را تداوم بخشید.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۶ سنت معادل ۰.۳۲ درصد افزایش به ۵۰ دلار و ۴۱ سنت رسید. دیروز نفت برنت شاهد افزایش حدودا ۳ درصدی بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۲۰ سنت معادل ۰.۴۳ درصد رشد به ۴۶ دلار و ۹۸ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدییت روز پنجشنبه حدودا ۳ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده بود.

تحلیلگران ای ان زد در ادامه آورده اند: انتظار می رود روند افزایشی قیمت ها در بازار سال آینده نیز ادامه یابد.

در حالی که نتایج امیدوارکننده از ساخت واکسن کرونا سبب شده تا اخبار ناگوار موارد جدید شیوع کرونا و تلفات بالای این همه گیری در جهان به حاشیه رانده شود، قیمت نفت در مسیر ثبت ششمین رشد هفتگی متوالی قرار گرفته است.

این هفته انگلیس تزریق واکسن کرونا را آغاز کرد و آمریکا نیز قرار است از هفته آینده تزریق واکسن را آغاز کند. کانادا نیز روز چهارشنبه اعلام کرد، مجوز لازم برای استفاده از واکسن کرونا را صادر کرده و واکسیناسیون از هفته آینده شروع خواهد شد.

مشاوران سازمان غذا و داروی آمریکا به طور رسمی استفاده اضطراری از واکسن تولید شرکت فایزر را تایید کردند و بدین ترتیب مسیر برای صدور مجوز واکسیناسیون در این کشور هموار شده است. تاکنون بیش از ۲۸۵ هزار نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

موسسه ای ان زد ریسرچ در یادداشتی نوشت: با گسترش دسترسی به واکسن، ترمیم آثار اقتصادی همه گیری کرونا سرعت خواهد گرفت و اقدامات محرک پولی و مالی دولت های جهان به این روند کمک خواهد کرد.

منبع: تسنیم

کد خبر 423577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =