روحانی: ۴۲۰ مصوبه برای مقابله با کرونا ابلاغ شد

تاکنون ۴۲۰ مصوبه برای مقابله با کرونا داشتیم که این مصوبات به ۳۵ دستگاه اجرایی ابلاغ شده است.

به گزارش صدای بورس، حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، با بیان اینکه اکنون ۷ شهرستان با وضعیت قرمز شدید داریم که باید برای آنها اقدامات فوری انجام گیرد، افزود: شرایط تهران نیز نارنجی اما لب مرز است و برای اینکه بار دیگر شرایط قرمز نشود، همه مردم و نیروهای اجرایی باید تلاش کنند تا دستورالعمل ها و مقررات به خوبی اجرا گردد.

رییس‌جمهور تاکید کرد که با اجرای مصوبات و رعایت آنها از سوی مردم، شمار شهرهای قرمز کشور از حدود ۱۶۰ به ۶۴ شهر کاهش یافته است. همچنین ستاد ملی مقابله با کرونا تاکنون ۴۲۰ مصوبه برای مقابله با کرونا داشته که این مصوبات به ۳۵ دستگاه اجرایی ابلاغ شده و طبق گزارش های رسیده، ۸۵ درصد مصوبات اجرایی و عملیاتی شده است و خوشبختانه با همکاری خوب مردم شاهد آثار مثبت مصوبات هستیم.

روحانی گفت: تا زمانی که مردم حس کنند این بیماری همچنان خطرناک و مسری است و باید به همراه خانواده و بستگان پروتکل‌ها را به صورت کامل رعایت کنند در مقابله با بیماری پیشرفت می‌کنیم.

رییس جمهور: پیش‌بینی‌ها نشان دهنده شرایط بدتری بود، اما با اعمال محدودیت‌های شدید در دو هفته گذشته خوشبختانه شاهد کاهش چشمگیر آمار فوتی‌ها هستیم.

روحانی افزود: این وضعیت را امروز در اروپا شاهدیم که با کاهش محدودیت‌ها و آغاز دوباره تجمع‌ها و ترددها بحران در این کشورها تشدید شد به همین خاطر ضروری است که رعایت پروتکل بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از ترددهای غیرضرور را همچنان در دستور کار داشته باشیم.

رییس جمهور در ادامه بار دیگر بر افزایش آزمایش‌ها برای شناسایی بیماران و بیماریابی تاکید کرد و گفت: با تلاش‌های انجام شده رقم انجام تست در روز به ۱۰۰ هزار رسیده و بیماریابی بسیار بهتر شده است.

روحانی با تاکید بر اینکه مبتلایان باید حتماً دوره قرنطینه را به صورت کامل رعایت کنند، گفت: برخورد با کسانی که دوره قرنطینه را نقض می‌کنند باید با قاطعیت انجام شود و این باعث تاسف است که شاهد تردد افراد مبتلا در سطح شهر و حتی تلاش آنها برای سوار شدن به هواپیما، قطار و یا اتوبوس باشیم.

رییس جمهور در ادامه با قدردانی از همه کسانی که برای اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا و اعمال محدودیت‌ها تلاش کردند، اعم از وزارتخانه های بهداشت و کشور، قرارگاه عملیاتی کرونا، کمیته های تخصصی، نیروی انتظامی و بسیج و اتحادیه‌ها و اصناف، گفت: خواهش من این است که وقتی پروتکلی الزامی می‌شود و مصوبه‌ای در ستاد تصویب و ابلاغ می‌شود، مسئولین برای اجرای آن پیش‌قدم شوند زیرا وظیفه و مسئولیت ما مسئولین برای اجرا از مردم عادی بیشتر و بالاتر است.

روحانی گفت: امیدوارم با یاری یکدیگر هر چه سریع‌تر از این ویروس عبور کنیم.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی دولت

کد خبر 423068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =