بازدهی بازارهای موازی در ۱۱آذر/ سکه بیشترین بازدهی امروز را به نام خود کرد

بازارهای مختلف می‌توانند روی هم تاثیر بگذارند و می‌توان از رفتار یک بازار بازار دیگری را پیش بینی کرد. در این گزارش شاخص‌های بازار از جمله بورس تهران، دلار، سکه طلا ، طلا گرمی و رمز ارزها را بررسی شده است.

گزارش صدای بورس، شاخص کل روز پر نوسانی را پشت سر گذاشت به طوریکه در شروع معاملات روند کاهشی به خود گرفته بود و تقریبا ۸۰۰۰ واحد از ارزش خود را از دست داد. ولی بعد از چند دقیقه تغییر مسیر داد و شروع به جبران ضررها کرد و حتی توانست در محدوده سبز به تعادل برسد. در میانه‌های روز هم یکبار دیگر شاهد افزایش عرضه‌ها بودیم ولی در مدت کوتاهی شاخص خود را اصلاح کرد و در نهایت با تعادل روز را به پایان رساند. امروز شاخص کل با ۰/۵ درصد رشد معادل ۷۷۰۰ واحد توانست خود را به ۱،۴۷۳،۰۰۰ واحد برساند. روند حرکت امروز شاخص هم وزن نیز هماهنگ با شاخص کل بود و همراه با آن نوسان کرد. شاخص هم وزن امروز را با ۰/۸۵ درصد رشد معادل ۲۱۰۲ واحد به ۴۱۹،۸۹۵ واحد رسید.

شاخص فرابورس که روز را امیدوار کننده شروع کرده بود با نوسان شاخص کل شروع به نوسان کرد و بعد از به ثبات رسیدن بورس تهران آن هم به تعادل رسید. این شاخص هم توانست با ۰/۶ درصد رشد معادل ۱۰۷ واحد توانست روز خود را سبز تمام کند.

ارزش بورس تهران امروز به ۵۸,۳۳۳ هزار میلیارد ریال معادل ۲۲۸ میلیارد دلار رسید. و ارزش فرابورس به ۱۲,۴۹۵ هزار میلیارد ریال معادل ۴۹ میلیار دلار شد.

دلار امروز افزایشی بود و با ۲/۰۵ درصد رشد وارد کانال ۲۵ هزار تومانی شد. هنوز دلیل بنیادی برای این رشد مشخص نشده است اما در صورت ادامه این روند د روزهای آینده می‌توان ۲۸۰ هزار تومان  را هدف دلار ارزیابی کرد.

سکه طلا از دیروز ۷/۱۴ درصد افزایش قیمت داشت و هم اکنون توانسته است با قدرت از کانال ۱۱ میلیونی عبور و وارد کانال ۱۲ میلیون تومانی شود و با قیمت ۱۲،۰۱۰ هزار تومان در حال معامله است. در صورت ادامه این روند ۱۲/۴۰۰ هزار تومان می تواند هدفی دست یافتنی برای سکه باشد.

طلا ۱۸ عیار در بازار داخلی با ۴/۳۳ درصد رشد با قیمت ۱،۱۰۱ هزار تومان در حال معامله است. این رشد قیمتی در حالی رخ داده است که انس طلا در بازارهای جهانی با ۰/۶ درصدی مواجه است و هم اکنون با قیمت ۱،۷۷۷ دلار معامله می‌شود. دلیل این هیجانات در بازار های سکه ، طلا و دلار هنوز مشخص نشده است.

در بازار ارزهای دیجیتال بیت کوین که هفته قبل بسیاری را نا امید کرده بود ، چند روزی است که در حال رشد است و توانسته از سقف تاریخی خود عبور کند و با بازدهی ۱/۴۹ درصدی از دیروز با قیمت ۱۹۷۲۴ دلار در حال معامله است. 

اتریوم نیز مشابه با بیت کوین در حال رشد است امروز با ۲/۸۹ درصد بازدهی نسبت به دیروز به قیمت ۶۲۴ دلار رسیده است. در صورت ادامه این روند ۷۴۰ دلار برای این رمز ارز دور از دسترس به نظر نمی‌رسد.

رضا نجارزادگان

کد خبر 422780

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =