بازدهی بازارهای موازی در ۸ آذر ماه/ کدام بازار امروز بیشترین بازدهی را داشت؟

بازارهای مختلف می‌توانند روی هم تاثیر بگذارند و می‌توان از رفتار یک بازار بازار دیگری را پیش بینی کرد. در این گزارش شاخص‌های بازار از جمله بورس تهران، دلار، سکه طلا ، طلا گرمی و رمز ارزها را بررسی شده است.

به گزارش صدای بورس، شاخص کل امروز روندصعودی داشت و توانست ۱/۷ درصد معاد ۲۳۰۰۰ واحد رشد کند. ابتدای بازار روند شاخص صعودی بود اما بعد از گذشت ۵ دقیقه ناگهان تغییر جهت داد و روند نزولی به خود گرفت. این روند هم دوام چندانی نداشت ۹/۱۵ مجددا شروع به رشد کرد. شاخص هم وزن اما بی اعتنا به شاخص کل روند صعودی خود را تمام مدت ادامه داد و در پایان بازار توانست با ۱/۶ درصد رشد معادل ۶۳۹۹ واحد روز را به پایان برساند.

در فرابورس هم اوضاع خوب بود. شاخص فرابورس ۲/۲ درصد معادل ۳۷۲ واحد رشد را تجربه کردفعالان را به روز بعد امیدوار کرد. 

ارزش بورس اوراق بهادار تهران امروز به ۵۴,۴۵۲ هزار میلیارد معادل ۲۲۰ میلیارد دلار و ارزش فرابورس ۱۱,۷۸۳ هزار میلیارد ریال معادل ۴۷ میلیارد دلار براورد می‌شود.

دلار روز پنجشنبه حمایت ۲۵ هزار تومان را از دست داد و وارد کانال ۲۴ هزار تومان شد. پیش بینی می‌شود دلار ۶ درصد دیگر کاهش داشته باشد و به کانال ۲۳۰،۰۰۰ ریال وارد شود.دلار هم اکنون با قیمت ۲۴۷،۵۰۰ ریال معامله می‌شود.

سکه طلا هم اکنون با قیمت ۱۰۸،۰۰۰ هزار ریال در حال معامله است. این مبلغ یک کف حمایتی برای سکه محسوب می‌شود و در صورت عبور از آن تا ۱۰۲،۰۰۰ حمایت معتبر بعدی آن ارزیابی می‌شود.

طلا ۱۸ عیار از چهارشنبه ۲ درصد کاهش داشته است و هم اکنون با قیمت ۱۰٬۴۴۹٬۰۰۰ ریال معامله می‌شود. این محدوده یک حمایت قوی برای طلا به حساب می‌آید و به نظر می‌رسد در کوتاه مدت بیش از این کاهش قیمت نداشته باشد.

در ارزهای دیجیتال کماکان بیت کوین بیشترین توجه را به خود جلب می‌کند. بیت کوین بعد از ریزش ۱۲ درصدی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه امروز کمی افزایش قیمت داشت و توانست ۰/۱۲ درصد رشد به ۱۷۰۶۳ دلار برسد.

اتریوم هم مانند بیت کوین از چهارشنبه ۱۵ درصد کاهش داشت و اما امروز توانست کمی رشد کند و به قیمت ۵۱۵ دلار برسد.

رضا نجارزادگان

کد خبر 422433

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =