پیش‌بینی بازار سرمایه برای فردا/ پالایشی یکم به نقطه سر به سر می‌رسد؟

کارشناس بازار سرمایه گفت: هنوز اعتماد لازم برای بازگشت به بازار جلب نشده، اما پیش‌بینی این است که روند بازار تا پایان هفته مثبت باشد.

به گزارش صدای بورس، شاخص کل در آغاز بازار تا ۲۵ هزار واحد افت را هم تجربه کرده بود، در پایان معاملات با ۷۶۸۸ واحد در ارتفاع یک میلیون و ۳۵۸ هزار واحد ایستاد.

در بازار فرابورس نیز با ۱۶۱ واحد منفی با ۱۶.۴۷۹ واحد به کار خود پایان داد. تعداد معاملات این بازار ۵۹۵.۲۵۲ با حجم بیش از دو میلیارد و ۳۷۶ میلیون سهم جابجا شد.

احمد رضا کشاورزی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با صدای بورس اظهار کرد: بعد ازمشخص شدن نتایج انتخابات آمریکا تحلیل کلی از بازارها تا  یکسال و نیم  رکود را نشان می‌دهد.

وی افزود:نقدینگی در شرایط کنونی  به سمت سپرده‌های بانکی و یا بازار سرمایه حرکت می‌کند. اگر نرخ بهره بانکی افزایش پیدا نکند بهترین و جذاب‌ترین  بازار برای سرمایه‌گذاری  بازار سرمایه است،  اما این به این معنی نیست که روند بازار در طول سال کاملا صعودی و نزولی باشد.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: ارزش معاملات بازار در روزهای آتی بالای ۱۰ هزار میلیارد تومان بود و این ارزش در دو هفته گذشته ۲۰ هزار واحد نیز بوده است.

بیشتر بخوانید:
عملکرد چند شرکت بورسی در آبان ماه
فشار بورس باز هم افتاد
کاهش ارزش سهام دارا یکم در دوم آذر ماه

وی با بیان این که امروز ارزش معاملات ۱۳ هزار میلیارد تومان بود، اظهار کرد: هرچند امروز بازار با ۷ هزار واحد کاهش بسته شد اما روند کلی برای بازار سرمایه تا پایان هفته مثبت خواهد بود.

کشاورزی در پاسخ به این پرسش که آیا روند بازار در هفته‌های آینده نیز مثبت خواهد بود، ‌بیان کرد: هنوز اعتماد لازم برای بازگشت به بازار جلب نشده، اما روند بازار تا پایان هفته مثبت است. به نظر می‌رسد هدف کوتاه مدت بازار یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد باشد، تا پایان آذرماه  شاخص رقم یک میلیون و ۴۵۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد را لمس کند و بعد یک ایست در شاخص خواهیم داشت.

وی جذاب‌ترین گروه برای سرمایه‌گذاری را پالایش یکم بیان کرد و گفت: در طول یک ماه آذر پالایشی یکم باز خواهد شد و دولت از آن حمایت خواهد کرد تا مردمی که در این صندوق سرمایه گذاری کرده اند به نقطه سر به سر برسند.

محبوبه قرمزچشمه

کد خبر 421936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =