۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
گزارش آتش‌سوزی در «شخارک»

بعد از انتشار اخباری در مورد وقوع آتش سوزی در پتروشیمی خارک، این شرکت در این مورد گزارش منتشر کرد از مرگ دو نفر در جریان این حادثه خبر داد.

به گزارش صدای بورس، ۲۸ آبان ماه در پتروشیمی خارک آتش سوزی رخ داد. بعد از ۴ روز «شخارک» در مورد این حادثه گزارشی بدین شرح ارائه کرد: 

در ساعت ۱۶:۵۰ مورخ ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ درحالیکه یکی از واحد های آمین و واحد جذب و تفکیک مجتمع پتروشیمی خارک جهت انجام تعمیرات ادواری از سرویس خارج شده بود و عملیات تخلیه و شستشوی برج‌هاو ظروف آن به پایان رسیده بود و مسئول مربوطه چندین مرتبه چک کرد که حاوی مواد هیدروکربنی نباشد.

اما مقدار جزئی از لین اویل که در سینی های ته برج Dec۳ بجای مانده بود به جوی کنار واحد جریان یافته و همزمان براثر برخورد جرقه ناشی از تست الکترود جوشکاری، حریق در محل بوقوع پیوست، که بلافاصله با عکس العمل سریع تیم آتش نشانی مستقر در واحد وهمچنین استفاده از کپسول و ماشین آتش نشانی ، حریق رأس ساعت ۱۷:۱۰ بطور کامل اطفاء شد. ولی متاسفانه در اثر این حادثه دو نفر بعلت سقوط از ارتفاع جان باختند .لازم به ذکر است در دوره تعمیرات ادواری واحد LPG ، تولید در واحد متانول با ظرفیت کامل ادامه دارد.شرکت امیدوار است بعد از پایان تعمیرات ، خللی در روند تولید به وجود نیاید.

کد خبر 421880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =