مهمترین اخبار اقتصادی بورسی امروز (۹۹/۷/۳۰)

«مهمترین اخبار اقتصادی بورسی»، جدیدترین خط خبری امروز ۳۰ مهر ۹۹ را در کوتاه‌ترین و کامل‌ترین جملات بیان می‌کند.

به گزارش صدای بورس، شاخص بورس در جریان معاملات امروز آخرین روز از مهر ۹۹ با افت ۷هزار و ۵ واحدی همراه بود که  در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۱۲هزار و ۳۰۰واحد به کار خود پایان داد. مهمترین اخبار امروز کاهشی بودن قیمت خودرو، دلار، سکه و طلا بود.
۱-    لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در جلسه هیات دولت با حضور رئیس جمهور تصویب شد.
۲-    رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران گفت: دستگیری چهار دلال بزرگ ارز تأثیر فاحشی بر ریزش محسوس قیمت طلا و سکه داشته است.
۳-    حقوق بازنشستگان ۷۷ درصد افزایش پیدا کرده است
۴- هیأت مدیره بورس تهران امیر تقی‌خان تجریشی مدیرعامل سرمایه گذاری گروه توسعه ملی را به عنوان رییس هیأت مدیره و جواد عشقی‌نژاد به نمایندگی از سرمایه‌گذاری اهداف را به عنوان نایب رییس هیأت مدیره بورس تهران انتخاب کرد.
۵-    رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: سوداگران با گره زدن بازار ارز به انتخابات آمریکا تلاش داشتند انتظارات منفی را تشدید کنند؛ حال آن‌که اتفاق مخربی پیش روی بازار ارز نیست.
۶-    بانک جهانی در گزارش جدید خود از بهبود تدریجی شرایط اقتصاد ایران خبر داد و پیش بینی کرد تورم ایران تا دو سال دیگر به ۲۳ درصد کاهش پیدا کند.
۷-    شاخص کل بورس تهران امروز در پایان معاملات با خروج نقدینگی بیش از ۷ هزار و ۱۸ واحد ریزش کرد و در کانال یک میلیون و ۴۱۲ هزار واحد ایستاد.
۸-    فرابورس ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد که صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی اکسیر سودا به عنوان بازارگردان نماد فرابورس تعیین شده است.
۹-    جلسه امروز نمایندگان مجلس با حضور رزم حسینی وزیر صمت برای بررسی وضعیت تنظیم بازار برگزار شد و هرگونه قیمت گذاری دستوری و مداخله در مکانیزم عرضه و تقاضای فولاد رد شد.
۱۰-    نمادهای فولاد، تاپیکو، حکشتی، فملی، شتران، پارسان، خودرو از جمله نمادهای تاثیرگذار بر شاخص منفی امروز بازار بودند.
۱۱-    نمادهای پربیننده امروز بازار، شپنا، خودرو، غمارگ، ثنوسا، فولاد، وبملت، فملی بودند.
۱۲-    ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی امروز نیز با کاهش روبرو بود و به رقم ۱۲۶ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۴۱۱ ریالی رسید.
۱۳ارزش پالایش یکم نیز امروز هم راستا با کاهش بازار ریزش داشت و به رقم ۴۴۲ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۳۴۸ ریال رسید

کد خبر 419454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =