۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
روزهای سقوط دلار

در حالی که روند بازار سهام در سه روز قبل به شدت نزولی بود اما امروز با شروع معاملات بازار سهام تقاضا در بازار تقویت شد و شاخص کل روندی صعودی گرفت.

به گزارش صدای بورس، با شروع معاملات امروز بازار سهام طرف تقاضا در کلیت بازار سهام تقویت شد و شاخص کل متاثر از معاملات مثبت در نمادهای شاخص‌ساز رشدی 3 هزار واحدی داشت.

دیروز در دقایق پایانی معاملات بازار سهام صف‌های فروش برخی از نمادها جمع شد و امروز نیز در مرحله پیش‌گشایش تقاضا در کلیت بازار سهام تقویت شد و روند شاخص کل و شاخص هم‌وزن مثبت شد.

نمادی مانند خودرو که در روزهای اخیر حدود 20 درصد اصلاح داشته امروز با صف خرید همراه شده است و روندی مثبت دارد.

به نظر می‌رسد شاخص کل بازار سهام تا انتخابات آمریکا روندی سینوسی داشته باشد زیرا قیمت دلار در هنوز مشخص نیست و به نوعی بازار سهام منتظر ریزش قیمت دلار است و در طی چند روز گذشته قیمت دلار نیز حدود 3 هزار و 500 تومان ریزش داشته است.

به نظر می‌رسد با ریزش قیمت دلار و طلا سرمایه خارج شده از این بازارها به سمت بازار سهام که در کف قیمتی قرار حرکت می‌کند اما این موضوع نیز فقط یک سناریو است و باید اعتماد به بازار سهام بازگردد.

نمادهای فملی، خودرو و وبملت بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای حکشتی، خبهمن و رانفور بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

به نظر می‌رسد نوسان نزولی شاخص کل به دلیل جو هیجانی بازار سهام بود تمام شده و از طرفی نیز اکثریت سهم‌های بازار سهام در کف قیمتی خود قرار دارند و به نظر می‌رسد بازار سهام مستعد جذب سرمایه و رشد است.

در دو روز گذشته بیش از 500 میلیارد تومان سرمایه جدید وارد بازار سهام شده است و این نشانی از خروج سرمایه از بازارهای سوداگری است.

کد خبر 419373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =