میزان ورود نقدینگی حقوقی‌ها در بازار امروز

امروز یکشنبه ۲۷ مهرماه حقوقی‌ها حدود هزار و ۳۰۰میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار سهام کردند.

به گزارش صدای بورس، امروز بازار سرمایه در حالی به کار خود پایان داد که شاخص کل از صبح با ریزش همراه بود و حتی خبرهای مثبت سیاسی هم نتوانست این بازار را آرام کند. در نهایت شاخص کل با ۴۷ هزار واحد منفی در کانال یک میلیون و ۵۱۴ واحدی به کار خود پایان داد. ارزش کل معاملات خرد هفت هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۷درصد یعنی حدود دو هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۸درصد از کل معاملات شد.  

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «محصولات شیمیایی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «استخراج کانه‌های فلزی» و «سایر واسطه‌گری‌های مالی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد. همچنین سه نماد شبندر، وسپهر و شپنا بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند و توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به نمادهای کاما، وهور و ختور بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت پالایش نفت بندرعباس معادل ۱۲۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پالایش نفت اصفهان با برتری ۸۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۳۲نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۵۰نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۹۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۱۵۰۰میلیارد تومان بود.

کد خبر 419125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =