تولید یک میلیون تنی پلی اتیل توسط آریا ساسول

با انتخاب پیمانکار احداث، پروژه پلی‌اتیلن ۳۰۰ هزارتنی جدید آریا ساسول وارد فاز اجرایی شد.

به گزارش صدای بورس، پس از برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار EPCC طرح توسعه احداث واحد جدید پلی‌اتیلن، شرکت مهندسان مشاور سازه با مشارکت شرکت سازه پاد تهران به عنوان برنده مناقصه انتخاب و پس از تکمیل تشریفات مقدماتی و امضای قرارداد عملیات اجرایی پروژه به طور رسمی وارد فاز اجرایی شد.

بنابراین گزارش، عملیات اجرایی پروژه برای مدت ۲۷ ماه برنامه ریزی شده است و در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ به اتمام خواهد رسید. هدف از اجرای این طرح توسعه، افزایش سودآوری و ایجاد ارزش افزوده بیشتر از طریق تکمیل زنجیره ارزش اتیلن و ایجاد تنوع در تولید محصولات است. با اجرای این پروژه جدید تولید پلی اتیلن آریا ساسول به یک میلیون تن می رسد و برآورد ها نشان می دهد با بهره ‌برداری از این پروژه ، سودآوری شرکت حدود ۱۰۰ میلیون دلار افزایش خواهد یافت. 

عملکرد چشمگیر آریاساسول در ۶ ماهه اول سال

پلیمر آریا ساسول در گزارش شش ماهه سال مالی ۹۹ توانسته ۸,۷۸۲ ریال سود به ازای هر سهم محقق کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۹۵ درصد افزایش داشته است. آریا در فصل تابستان امسال ۵,۸۱۷ ریال سود به ازای هر سهم رسیده که نسبت به فصل گذشته ۹۶ درصد افزایش نشان میدهد.
فروش فصل تابستان نسبت به فصل گذشته ۵۴ درصد افزایش داشته در حالی که بهای تمام شده در همین مدت تنها ۲۳ درصد رشد کرده و موجب شده تا حاشیه سود ناخالص بطرز چشمگیری افزایش یابد و از ۴۲ درصد در فصل گذشته به ۵۴ درصد در فصل اخیر برسد که یک رکورد محسوب میشود. حاشیه سود ناخالص در فصول گذشته معمولا بین ۵۲-۴۱ درصد بوده است. 
جمع تناژ فروش ۶ ماهه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است. جمع مبلغ فروش آریا شش ماهه سال ۹۹ مبلغ ۶۰,۷۳۴ میلیارد ریال رسیده است.

شرکت پلیمر آریاساسول، از خردادماه سال جاری با نماد آریا در بازار دوم فرابورس عرضه شد و یکی از سودآورترین شرکتهای بازار سرمایه محسوب می شود.

کد خبر 419071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =