امروز حقیقی ها چقدر نقدینگی وارد بازار کردند؟

ارزش کل معاملات خرد۱۳ هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۵ درصد یعنی ۱۱ هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان یک درصد از کل معاملات شد.

به گزارش صدای بورس، بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده های نفتی»، «محصولات شیمیایی» و «مخابرات» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «فلزات اساسی» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شپنا»، «شبندر» و «تاپیکو» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وبصادر»، «وبملت» و «وتجارت» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت پالایش نفت اصفهان معادل ۸۱۷میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی بانک صادرات ایران با برتری ۳۷۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۸ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۵۳ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۶۰ میلیارد تومان بود.  در مجموع امروز حقیقی‌ها حدود ۱۴۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

کد خبر 418807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =