عامل تفاوت قیمت نمادهای استانی

سهام عدالت جزو لاینفک بازار سهام شده و بر این اساس، اطلاع از آخرین اخبار این بخش مورد توجه بسیاری از سهامداران است. از این‌رو مرور اهم رویدادهای هفتگی سهام عدالت به‌صورت مختصر مدنظر قرار می‌گیرد.

به گزارش صدای بورس، اکبر حیدری، سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت گفت: دارایی مردم در روش غیرمستقیم در استان خراسان جنوبی با دارایی مردم در روش غیر مستقیم در استان تهران تفاوتی ندارد اما به دلیل اینکه برخی شرکت‌ها زودتر در بورس پذیرش شدند و در آنها ضریب افزایش قیمت روزانه اعمال شده، قیمت نمادها متفاوت شده است.وی ادامه داد: بعضی شرکت‌ها زودتر پذیرش شدند، مراجعات آنها بیشتر بوده و سفارش خریدها مفهومی‌تر انجام شده اما اگر اطلاعات افشا شده شرکت‌های سرمایه استانی مشاهده شود، همه دارایی‌ها برابر است.


شفاف‌سازی شرکت‌های زیان‌ده 
 تعداد زیادی از کل دارندگان سهام عدالت(۴۹ میلیون نفر)، در جریان آزادسازی و فروش، زیان دیده‌اند. سید شمس‌الدین حسینی، رئیس کمیسیون ویژه رونق تولید مجلس با انتقاد از این موضوع گفت: سازمان خصوصی سازی باید مراقبت کند تا واگذاری‌ها منجر به تدوام مدیریت دولت نشود. همچنین رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی از رئیس سازمان خصوصی سازی خواست تا طی گزارشی علت خروج ۶۰۴ شرکت از لیست واگذاری‌ها را اعلام و بگوید، چرا برخی شرکت‌های سودده از فهرست سهام عدالت خارج و برخی شرکت‌های زیان ده جایگزین آنها شده‌اند؟

منبع: هفته نامه اطلاعات بورس شماره 371

کد خبر 418776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =