کدام سهام را وارد پرتفوی کنیم؟

دلاری‌ها، معدنی‌ها، پتروشیمی‌ها و فلزی‌ها جذابیت دارند. از طرفی در این هفته سخرانی وزیر اقتصاد به نوعی سیگنال مثبت برای بازار تلقی شد زیرا اعلام کردند دارا سوم‌ که متشکل از ۳ سهم دولتی در راه است.

مهسا فرشادفر، کارشناس بازار در گفتگو با صدای بورس؛

در هفته گذشته بازار به طور کل مثبت بود  و تنها یکشنبه و دوشنبه فشار فروش در برخی نمادها وجود داشت و در روز آخر معاملاتی شاخص کل به عدد یک میلیون و ۵۴۰ هزار واحد رسید.
مقاومت یک میلیون و ۵۵۰ هزار واحدی را برای شاخص در نظر گرفتیم که می‌تواند منجر به افزایش فشار فروش‌ها شود.
در این هفته دلار پرریسک و نوسانی بود و همین روند منجر شد تا نمادهای گروه بانکی، سیمانی و خودرویی پر تقاضا شوند.
صندوق‌های بازارگردانی خودرویی و سیمانی نیز رشد این سهم‌ها را تقویت کردند و این روند نشانگر اهمیت وعلاقه معامله‌گران به بازارگردانی و نقدشوندگی سهم است.
بانک مرکزی نرخ تسعیر ارز یورو و دلار را  نسبت به سال ۹۸ اعلام کرد که رشد ۲۶ و ۲۲ درصدی نسبت به مدت داشتند و این مسئله می‌تواند منجر به تعدیل مثبت بانکی‌ها و رشد سهم‌های این گروه شود.
با توجه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فعلا پینشهاد می‌شود پرتفوی خود را  متشکل از سهم‌های دلار محور و همچنین ریال محور قرار دهیم.
در خصوص ریالی‌ها، سهم‌های بانکی، خودرویی و غذایی و  سهم‌های کوچک نسبت به dps محورها بهتر هستند. همچنین برای دلاری‌ها، معدنی‌ها، پتروشیمی‌ها و فلزی‌ها جذابیت دارند. از طرفی در این هفته سخرانی وزیر اقتصاد به نوعی سیگنال مثبت برای بازار تلقی شد زیرا اعلام کردند دارا سوم‌ که متشکل از ۳ سهم دولتی در راه است.

کد خبر 418382

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =