انتقاد فعالان بورسی در فضای مجازی

کاربران در شبکه‌های اجتماعی درباره بورس چه نوشتند.

به گزارش صدای بورس کاربران در شبکه‌های اجتماعی درباره بورس نوشتند:

شاهین احمدی | رئیس پیشین مرکز آموزش سازمان بورس: ‌ناخودآگاه یاد اون چندتا جوان مهندس ایرانی افتادم که یه آخر هفته نشستند هسته فرابورس رو درست کردند، متعاقبش هسته بورس خودش درست شد، و تا سه ماه کوچک‌ترین خطایی نداشت.

 سیاوش وکیلی | مدیر روابط‌عمومی سازمان بورس: یه بررسی جالب از وضعیت دیدگاه فعالان بازار سرمایه در فضای مجازی در بستر توییتر و تلگرام و اینستاگرام و پایگاه‌های خبری به کلیت بازار سرمایه دیدم. دیدگاه ۶۵ تا ۷۰ درصد پست‌های توییتری منفی است. موضعی که فعالان هیچ یک از سایر بازارها به حوزه فعالیت‌شان ندارند. جالب بود. واقعا چرا؟

 میثم هاشم‌خانی | تحلیلگر اقتصادی:  ‌نوآوری برای خلاصی «بورس» از ویروس «صف». دامنه نوسان را برای «قیمت معاملات» حذف کنیم، اما برای «قیمت پایانی» همچنان دامنه نوسان ۵درصد برقرار باشد.یعنی اگر حتی در یک روز اکثر معاملات در قیمت ۴۰‌درصد+ یا ۴۰‌درصد- انجام شد، باز هم «قیمت پایانی» حداکثر ۵‌درصد جابه‌جا شود. نتایج؟ ‌اول: بورس از ویروس «صف» خلاص می‌شود. دوم: نقدشوندگی سهام بالا می‌رود و سرمایه‌هایی که نقدشوندگی برای‌شان مهم است، جذب بورس می‌شوند. سوم: هدف سیاست‌گذاران درباره نوسان آرام‌تر «شاخص کل» برآورده می‌شود.

محسن زنگنه | نماینده مجلس: دولت در بهترین شرایط بورس، چند ده هزار میلیارد کسری بودجه خود را جبران کرد. اکنون مجلس از او می‌خواهد تا با فروش بخشی از دارایی‌های خود، مردم را در تامین کالای اساسی‌شان یاری رساند. این نه چاپ پول است و نه گدا پروری! این وظیفه دولت در قبال مردم خود است. ( بند۱۲ اصل ۳ قانون اساسی)

 مهدی رباطی | مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران: اشاره شد بازار حرکت رو به بالایی به‌زودی خواهد داشت. مربع زمانی گن برای این حرکت اصلاحی رو به بالا از اواسط مهر آغاز می‌شود. گزینه‌هایی در بازار هستند که بین ٣٠تا۵٠ درصد موج قبل را بیشتر اصلاح نکرده‌اند که نشان ارزندگی و توجه بورس است. سهام بیشتر اصلاح کرده را با این سهام جابه‌جا کنید.

سعید ابراهیمی | فعال بازار سرمایه: بازار نیاز به محرک برای رشد دارد. اگر بازارگردانی سهم‌ها درست اجرا شود و نقدینگی‌های پارک شده در کارگزاری‌ها با تحرک در بازار، اقدام به خرید کنند می‌توان یک رشد خوب برای بازار در امسال متصور شد.

کد خبر 418366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =