صدر نشینی «آوای سهام کیان»

هفته‌ای که گذشت شاهد کاهش در نماگر بازار سرمایه بودیم. شاخص کل در یک کانال نزولی در حال حرکت است و به کف کانال رسید. شاخص کل بورس در این هفته از ۱,۵۱۶ هزار واحد، با ۲۶ هزار واحد کاهش، به ۱,۴۹۰ هزار واحد رسید. در هفته منتهی به ۱۳ مهرماه صندوق‌های سهامی در کنار صندوق‌های بادرآمد ثابت توانستند خوش بدرخشند.

به گزارش صدای بورس، صندوق‌ «آوای سهام کیان»، «آهنگ سهام کیان» و «یکم کارگزاری بانک کشاورزی» به ترتیب با کسب ۴.۱۶، ۳.۲۲ و ۲.۶۷ درصد بازدهی، عنوان پربازده‌ترین صندوق‌های این هفته را از آنِ خود کردند. در همین هفته ورود پول به صندوق‌های سرمایه‌گذاری مثبت شد.

خالص ورود وجه نقد به کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری ۱۳ هزار میلیارد ریال بود که صندوق‌های بازرگانی با ۱۵.۸ هزار میلیارد ریال بیشترین ورود وجه نقد را داشتند. در این هفته صندوق‌های سهامی خروج ۱۱.۶ هزار میلیار ریال و صندوق‌های مختلط خروج ۱.۵ هزار میلیارد ریال را تجربه کردند.

نماگر خالص ارزش دارایی‌های صندوق‌ها در انتهای این هفته بر روی عدد ۳ میلیون و ۴۴۲ هزار میلیارد ریال ایستاد. صندوق‌ها به طور کلی ۴۴ درصد از دارایی‌ها را در وجه نقد و سپرده بانکی، ۳۶ درصد اوراق بدهی و ۲۰ درصد در سهام مستعد سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

منبع: هفته نامه اطلاعات بورس شماره ۳۷۱

کد خبر 418335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =