تکمیل زنجیره ارزش صنعت بلور و کریستال با تامین مالی بانک ملی

صنعت ساخت ظروف بلور و کریستال طی سال های اخیر با تامین مالی و تخصیص اعتبار بانک ملی ایران و توان متخصصان و صنعتگران داخلی به تکمیل زنجیره ارزش و آنچه هدف گذاری کرده بود نظیر؛ بومی سازی، توسعه ظرفیت ها و صادرات دست یافت.

به گزارش صدای بورس، بانک ملی ایران طی سال های اخیر صنعت بلور و کریستال کشور را در مسیر توسعه حمایت کرده و با حضور در بخش‌های مهم تولید این صنعت نقش بسیار مهمی در رشد و شکوفایی ایفا کرده است، به ‌گونه‌ای که در ارائه تسهیلات، تامین منابع مالی و گشایش اعتبارات اسنادی پروژه ها و طرح های توسعه شرکت جهان زیوان که به عنوان قطب تولید ظروف بلور و کریستال در کشور و سهم بالای ۷۰ درصدی تولید این محصولات را در بازارهای داخل کشور دارد، مشارکت فعال داشته است.
با حمایت های به عمل آمده، شرکت جهان زیوان بزرگترین و تنها شرکت تولید ظروف کریستال در غرب آسیا و خاورمیانه با بهره گیری از هشت خط اتوماتیک و دستی با استفاده از متخصصان کشور، در فرآیند تولید خود با استفاده از مرغوبترین مواد اولیه استاندارد، سالانه 5 هزار و 600 تن محصول و بیش از 2 هزار و 500 طرح و قالب با کیفیت بسیار بالا تولید می کند که به رقیبی جدی برای سایر شرکت های تولید کننده ظروف کریستال، در عرصه بین المللی تبدیل شده است. همچنین با حمایت های صورت گرفته، این شرکت ضمن تامین نیازهای داخل توانسته برای 500 نیروی متخصص فرصت شغلی فراهم کند. این شرکت توانسته به پشتوانه بانک ملی ایران که به عنوان حامی صنعت شناخته شده ضمن تکمیل زنجیره ارزش، جای خود را در بازارهای جهانی حفظ کند.
فراهانی مدیرعامل شرکت جهان کریستال گفت: بانک ملی ایران با ارائه تسهیلات و گشایش های اعتباری به توسعه ظرفیت های این شرکت کمک کرده است که این اقدامات درآمد زایی بالایی را برای کشور رقم می‌زند.
وی افزود: این مجتمع بزرگ تولیدی با حمایت های بانک ملی ایران گام جدیدی در راه توسعه برداشته تا به اهداف خود در گسترش بازارهای جدید جهانی و بین المللی برسد.
فرید ضیاء الملکی کارشناس اقتصادی و مسائل امور بانکی گفت: بانک ملی ایران به عنوان بانک حامی حوزه تولید و صنعت کشور، نقش بسیار مهم و تعیین کننده‌ای در جهت ایجاد و توسعه واحدهای صنعتی و تولیدی ایفا کرده که توانسته به افزایش فرصت های اشتغالزایی، رونق تولید، ارزآوری، عدم وابستگی، رشد صادرات، خودکفایی کشور در تولید محصولاتی خاص و مورد نیاز، محرومیت زدایی مناطق و جلوگیری از خام فروشی محصولات استراتژیک و .... در کشور کمک کند.

کد خبر 417941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =