دریافت گواهینامه استاندارد ملی تولید ریل توسط ذوب آهن اصفهان

گواهینامه استاندارد ملی ایران برای تولید ریل راه آهن و پروانه کاربرد علامت استاندارد این محصول طی آیین ویژه‌ای چهارشنبه 5 شهریورماه از سوی نیره پیروز بخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان ملی استاندارد ایران به منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان داده شد.

به گزارش صدای بورس، این آیین با حضور رییس سازمان ملی استاندارد ایران، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت، مرتضی جعفری معاون بازرگانی و بهره‌برداری راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، مهدی نصر معاون برنامه‌ریزی و توسعه، حسین دیباجی مدیر کیفیت، مرتضی شیرین پرور مدیر تحقیق و توسعه ذوب‌آهن اصفهان و محمود فرمانی مدیرکل استاندارد استان اصفهان، در سالن اجتماعات سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران در این آیین گفت: ذوب آهن اصفهان به عنوان یک تولیدکننده مهم فولادی کشور از توانایی بالایی برخوردار است و تولیدات این شرکت در سطح خاورمیانه و جهان مطرح است.

وی افزود: ریل تولید شده در ذوب آهن اصفهان در مدت کمی توانست استاندارد ریل ملی را پاس کند و این امر نشان‌دهنده کیفیت بالای این محصول است.پیروزبخت اظهار داشت: نگرش نسبت به استاندارد باید تغییر کند و هرگز نباید نگاه اجباری به این مقوله داشته باشیم. همچنان که استاندارد ملی برای ریل نیز به صورت اجباری نبود بلکه این امر به صورت اختیاری و تشویقی صورت گرفت.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران، تولید ریل را یک افتخار برای کشور دانست و گفت: با توجه به سابقه‌ای که در همکاری برای تدوین استانداردهای محصولات فولادی دارم، از نقش پیشکسوتان در این امر آگاه هستم و از پیشکسوتان این عرصه دعوت کردم که در این مراسم حضور داشته باشند و خوشبختانه دو پیشکسوت ذوب آهنی، مهندس منوچهر توفیقی و مهندس یلتقیان در اینجا حضور دارند.

مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت نیز در این مراسم، استاندارد را زمینه‌ساز توسعه صادرات توصیف کرد و گفت: باید از مسوولان و تلاشگران ذوب آهن اصفهان تقدیر ویژه نمود که در شرایط سخت کنونی و با وجود مشکلات مختلف، محصول مهمی همچون ریل را تولید کردند.

وی حرکت ذوب آهن اصفهان به سمت تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر را حاصل خبرگی در مدیریت این شرکت دانست و گفت: تولید ریل موجب افزایش حس خوداتکایی در کشور شد، و مانع خروج ارز از کشور گردید.

معاون وزیر صمت با اشاره به سه بازدید خود از ذوب آهن اصفهان گفت: این شرکت تجهیزات بسیار پیشرفت‌های برای تولید و تست ریل نصب نموده است و این امر تضمین‌کننده امنیت برای حمل و نقل ریلی است.

منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این آیین گفت: اندیشه تولید ریل از سال 72 در ذوب آهن اصفهان وجود داشت و مرحوم دادمان نیز پیگیر تولید این محصول بود.وی افزود: ترکیبی از تجربه و تعهد موجب شد تا این شرکت بتواند، ریل استاندارد را تولید کند و هم‌اکنون این محصول در سبد محصولات ذوب آهن موجود است و در محورهای مختلف خط آهن کشور استفاده می‌شود.

مدیرعامل ذوب آهن، فرآیند تولید ریل را در سه بخش، تولید شمش، نورد محصول و تست ریل تشریح کرد و افزود: این شرکت برای تولید انواع ریل، راه بسیار دشواری را طی نمود و امروز بر اساس استاندارد، تلرانس این محصول میکرونی است.

یزدی‌زاده از مسوولان سازمان ملی استاندارد به جهت سرعت و کیفیت تدوین این استاندارد قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود که ذوب آهن اصفهان بتواند دیگر محصولات فولادی مورد نیاز کشور را نیز تولید کند.

کد خبر 416104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =