۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
بازی دست سهام عدالت می‌افتد

بازار روزهای سختی را پشت سر گذاشته و قدرت نقدینگی می تواند بازار را نجات دهد پس بهتر است سهام عدالت نود را حفظ کنید و به این سرعت تصمیم به فروش نگیرید.

شهلا حیدری، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با صدای بورس؛

روند بازار از رشد پرقدرت در روز شنبه آغاز شد و به فشار فروش در روز چهارشنبه منتهی شد که عمده ترین دلیل این اتفاق، خبر عرضه سهام عدالت بعد از عید غدیر خم باشد.
شنبه شاخص کل بیش از ۵۴ هزار واحد رشد کرد و شاهد افزایش تقاضا در گروه پالایشی و خودرویی بودیم، گروه بانکی مورد توجه واقع شد و بانک دی با رشد ۲۳ درصدی روی تابلو ظاهر شد. ارزش معاملات حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان بود و جذب پول بالایی را شاهد بودیم.
از روز یکشنبه که خبر سهام عدالت منتشر شد ،فشار فروش در بازار ایجاد شد و شاخص کل ۶ هزار واحد ریزش کرد، روز دوشنبه فولادی ها نیز شاهد ریزش بودند و خبر عدم فروش‌ محصولات فولادی  در بورس کالا نیز به این موضوع دامن زد.
از روز سه شنبه گروه خودرویی افزایش عرضه ها را تجربه کرد و روز چهارشنبه بازار در نهایت ریزش قرار گرفت و شاخص کل بیش از ۳۶ هزار واحد ریزش کرد.
ارزش معاملات در طول هفته میانگین ۲۴ هزار میلیارد تومانی داشت که. افزایش عرضه ها و فشار فروش این رقم را تا ۲۶ هزار میلیارد تومان افزایش داد.
خبر راه اندازی معاملات بورس مسکن می توانست اتفاق خوب و جذابی باشد اما باید دید در آینده چه اتفاقی را رقم خواهد زد ، بازار روزهای سختی را پشت سر گذاشته و قدرت نقدینگی می تواند بازار را نجات دهد پس بهتر است سهام عدالت نود را حفظ کنید و به این سرعت تصمیم به فروش نگیرید.

کد خبر 415085

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =