۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
گشایش نماد «انرژی»

پس از انتقال و گشایش نماد شرکت بورس انرژی به بورس اوراق بهادار تهران، معاملات این شرکت از روز جاری در تالار شیشه‌ای آغاز شد.

به گزارش صدای بورس، امروز شنبه هفتم تیرماه ۱۳۹۹ نماد معاملاتی شرکت بورس انرژی ایران برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و با حضور سید علی حسینی مدیر عامل بورس انرژی و علی صحرایی مدیر عامل بورس تهران به طور نمادین بازگشایی شد.

نماد معاملاتی "انرژی۳" در بخش فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط، گروه فعالیت‌های کمکی واسطه‌گری‌های مالی به جز تامین وجوه بیمه و بازنشستگی، و طبقه فعالیت‌های مرتبط با اوراق بهادار به عنوان پانصد و سی و نهمین شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفته است.

گشایش رسمی این نماد معاملاتی در حالی به فردا یکشنبه موکول شد که پس از کشف قیمت در نماد معاملاتی "انرژی۳"، نماد معاملاتی "انرژی۱" مربوط به نهادهای مالی بورس انرژی و نماد معاملاتی "انرژی۲" مربوط به فعالان بورس انرژی نیز آماده انجام معامله خواهند بود.

بر این اساس بازگشایی این نماد معاملاتی از طریق حراج ناپیوسته با اعمال یک مرحله پیش گشایش شروع و با اجرای حراج ناپیوسته پایان می‌یابد.

پس از این مرحله در زمان باقی مانده تا پایان جلسه معاملاتی و در دامنه نوسان مجاز روزانه قیمت انجام می‌شود. قیمت مرجع در دوره حراج پیوسته، قیمت کشف شده از طریق حراج ناپیوسته است. همچنین محدودیت حجمی سفارش‌های وارده به سامانه برای نماد معاملاتی مذکور ۰۰۰ر۱۰۰ سهم است.

 بورس انرژی با نماد «انرژی» با سرمایه‌ای بالغ بر ۶۰۰ میلیون سهم در بورس تهران گشایش نماد شد و با ورود آن تعداد شرکت‌های پذیرفته شده  فعال در بورس اوراق بهادار به ۳۳۶ شرکت رسیده است.

منبع : سنا

کد خبر 414299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =